Rádi byste bydleli ve vlastním domě
Můj profil Klientské prostředí

Tepelné čerpadlo je moderní způsob vytápění, který snižuje náklady na vytápění až o 70%.

Pro naše domy jsme připravili skvělou možnost osazení domu Tepelným čerpadlem. Tepelné čerpadlo je výborné řešení pro klienty, kteří požadují nejnižší měsíční náklady na provoz domu.

Režie domu, kalkulované na dům o dispozici 4+1 a velikosti užitné plochy 100 m2, vychází na 1.690 Kč/měsíčně.

Tepelné čerpadlo od ES

Jako základ řešení jsme zvolili tepelné čerpadlo sytému vzduch-voda vycházející z tepelného čerpadla Carrier 6,5kW. Tepelné čerpadlo jsme vhodně zkombinovali s dalšími komponenty, a našim klientům tak umíme nabídnout tento moderní systém vytápění za velmi výhodných podmínek. Všechny naše domy jsou standardně osazeny podlahovým vytápěním, zakomponování do systému vytápění je tak velmi jednoduché, bez dodatečných dalších nákladů. Instalací Tepelného čerpadla odpadá nutnost zřízení plynové přípojky. Toto řešení vytápění je tedy vhodné zejména pro pozemky, kde není vytápění zemním plynem možné.

Náklad na pořízení Tepelného čerpadla vychází v programu Nulová hotovost na 472 Kč měsíčně.Technický popis vlastností dodávaných tepelných čerpadel

 • Systém je dodáván v kompletním řešení vytápění a standardně zahrnuje všechny komponenty a příslušenství. Systém se skládá z invertorové kondenzační jednotky a hydronického modulu pro vytápění ev. chlazení a rovněž ohřev teplé užitkové vody.
 • Systém splňuje přísné požadavky na energetickou účinnost a nízké provozní náklady a přispívá tak ke snižování emisí CO2
 • Obsahuje elektrická zařízení, regulátory teploty a kompletní soupravu kabeláže. Hydronický modul je dodáván jako komplet se všemi přípojkami vodní strany, uzavíracími ventily, vyrovnávacími nádržemi, pojistnými ventily a bezpečnostními čidly - pouze nutno externě osadit filtr.
 • Hydronický modul spojuje vysokou úroveň komfortu s významnými úsporami energie.
 • Široký rozsah přídavných el. dotápění a příslušenství
 • Ovladač trvale kontroluje teplotní podmínky prostředí, venkovní teplotu a tepelné ztráty, aby zajistil optimální komfort.
 • Topení/chlazení jedné zóny:
  - Vhodné pro podlahové topení/chlazení s možností vytápění bazénu
  - Technologie nastavení ekvitermní hodnoty znamená výrazné úspory energie a optimální komfort.
 • Topení/chlazení dvou zón:
  - Vhodné pro podlahové topení/chlazení nebo pro využití s radiátory a fan coilovými jednotkami
  - Každá zóna má svoji vlastní nastavenou teplotní hodnotu.
 • Možné spojení se systémem solárních panelů pro ohřev teplé užitkové vody.
Tepelné čerpadlo Tepelné čerpadlo

Ovládání

Uživatelsky přívětivé ovládání s velkým displejem, snadno pochopitelnými symboly a třemi jednoduchými tlačítky, která uživateli umožňují zvolit požadované hodnoty pracovních parametrů.


Technická specifikace Tepelného čerpadlaSystém tepelného čerpadla: vzduch-voda

Vnitřní jednotka (hydr.modul) 80AWH 065
Venkovní jednotka (tepelné čerpadlo) 38AW 065H7
Maximální teplota vody na výstupu °C 60°C
Nominální topný výkon* 6,5 kW
Minimální topný výkon* 1,3 kW
Maximální topný výkon* 7,8 kW
Nominální příkon* 1,59 kW
COP* 4,10 kW/kW
Energetická třída (topení) A* Nominální topný výkon je v souladu s EN 14511, teplota vody 35 °C/30 °C, teplota vzduchu 7 °C/6 °CStavební připravenost pro instalaci Tepelného čerpadla - požadavky na stavbu

 • stavební úpravy - sokl pro venkovní jednotku + prostupy + kanálky pro potrubí
 • otopná soustava - standardní nízkoteplotní systém včetně filtru a expanze
 • elektroinstalace - rozšíření pro specifiku TČ - přívod napájení jednotek a ovládacího panelu
 • voda - přívod pro napouštění systému
 • kanalizace - vypouštění systému a odkap kondenzátu
Tepelné čerpadlo Tepelné čerpadlo Tepelné čerpadlo
AA stability - jsme stabilním partnerem
V roce 2011 získaly Ekonomické stavby v rámci ČEKAI Stability Award druhý nejvyšší z možných ratingů AA – vynikající.
V roce 2012, 2013, 2014 a 2015 jsme tento certifikát úspěšně obhájili. Tato certifikace vyjadřuje nezávislý pohled na celkovou bonitu a stabilitu společnosti. Ekonomické stavby byly zařazeny mezi nejstabilnější české společnosti.
Kvalitní firma - nezávislé certifikáty spokojenosti
V roce 2010 jsme obdrželi značku Kvalitní firma. Tomuto ocenění předcházel audit spokojenosti náhodně vybraných 60 klientů toho daného roku. Hodnocení klientů je pro nás vždy nejvyšším parametrem.
V roce 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 I 2016 jsme certifikaci obhájili opět s vynikajícím výsledkem a hodnocením našich klientů.
ISO 14001:2004 - chráníme životní prostředí
V roce 2007 jsme přistoupili k normě ochrany životního prostředí ISO 14001. Považujeme nalezení rovnováhy mezi spotřebou zdrojů, zatížením životního prostředí a úspěchem v podnikání za základní odpovědnost každé společnosti. Jen úspěch, který nezatěžuje následné generace, považujeme za správný.
Firma roku 2008 a 2009 na polském trhu
Skutečně jedinečného úspěchu se nám pak dostalo na polském trhu, kde byly Ekonomické stavby dvakrát po sobě vyhlášeny Firmou roku. Byli jsme první zahraniční společností, která se stala Firmou roku, a jsme doposud jedinou společností, která toto ocenění obhájila dvakrát po sobě.
Nejvyšší kvalita Quality International 2012
Stali jsme se laureátem ocenění "Nejvyšší kvalita Quality International 2012" v kategorii QI - nejvyšší kvalita řízení. Certifikát nám byl udělen za maximální snahu o provádění a propagaci kvality ve všech oblastech podnikání. Jedná se o soutěž, kterou vypisuje Ministerstvo pro místní rozvoj Polské republiky, v součinnosti s Polskou agenturou pro rozvoj podnikání a klubem Polské fórum ISO 9000 pod názvem Najwyższa Jakość Quality International 2012.
Dom roka 2009 - 2015 na Slovensku
Z našich realizovaných domů vybrali slovenští čtenáři časopisu Moj dom opakovaně naše domy jako nejlepší postavené domy na Slovensku.
Ochrana životního prostředí
Ekonomické stavby dbají na ochranu životního prostředí. Mají zavedený a certifikovaný systém ŘÍZENÍ OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ dle norem ISO 14001. Jako dar dostávají klienti strom Ekonomických staveb, kterým je Prunus Subhirtella "Pendula". Využitím programu Génius podporujete přírodu a snižujete ekologické zatížení naší planety.
Dům roku 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 - nabízíme skvělé domy
Naše domy jsou pravidelně oceňovány v Česku i v zahraničí. Ekonomické stavby získaly v roce 2015 ocenění Dům roku od čtenářů časopisu Můj dům v kategorii Katalogové domy zděné (dům Katka 33) a kategorii Katalogové domy (dům Lukáš 14).
V roce 2016 získal dům Blanka 33 ocenění Dům roku od čtenářů časopisu Můj dům v kategorii Katalogové domy zděné.
Ekonomické stavby - pomáhají
Pomáháme tam, kde vnímáme důležitost a velký význam projektů. Velkou radost nám v roce 2014 činil projekt Centra Hájek.
Tento projekt nás učí pokoře a hlubšího chápání světa kolem nás.

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o., Chotíkov 479, 330 17 Chotíkov, telefon: 377 825 782, fax: 377 825 026, mobil: 602 43 54 52, info@ekonomicke-stavby.cz

Doplňující informace | Pravidla používání webu | Zásady použití cookies | Zásady ochrany osobních údajů

Aplikaci naleznete na Google Play    Aplikaci naleznete na app Store