Chytrý nájem

Je mnoho lidí, kteří nechtějí, či z mnoha důvodů nemohou, financování svého domu řešit bankovními úvěry. Zůstávají tak uzavřeni v nutnosti celý život platit nájem a zaplaceným nájmem nevytvářejí žádný majetek. Do důchodu pak odcházejí často jako nemajetní.

garant

Václav Úbl

garant programu Chytrý nájem

chytry-najem@ekonomicke-stavby.cz

"Ano, připravili jsme si program financování pro klienty, které banky nechtějí. V programu Chytrý nájem lze financovat dům bez jakékoliv lustrace a bez prokazování příjmů."

Hledali jsme cestu, jak lidem bez možnosti získat úvěr splácení domu zpřístupnit. Vytvořili jsme zcela unikátní program, který hloupý nájem mění v chytrý.

Levnější a mnohem chytřejší než běžné nájmy

Nájmy jsou v Česku opravdu drahé. Pronájem pěkného domu stojí skutečně hodně peněz. A jak už to u hloupých nájmů bývá, za zaplacený nájem žádný majetek nezískáte.

Chytrý nájem je obvykle o 30 % nižší než obvyklý nájem ve stejném místě. A hlavně placením Chytrého nájmu postupně splácíte svůj majetek. Tedy po 30 letech splácení jste majitelem nádherného domu a pozemku.

Chytrý nájem

Jak program funguje

1. Vyberete pozemek, který ověříme a pro Vás koupíme.

2. Zaplatíte 15 % z hodnoty domu a pozemku. Zaplacení vlastních 15 % nákladů je nevyhnutelná podmínka tohoto programu.

3. Na Vámi vybraném pozemku postavíme Vámi zvolený dům. Během stavby nic neplatíte.

4. Nastěhujete se a platíte měsíční nájemné.

5. Kdykoliv můžete mimořádnou splátkou svůj dům doplatit.

6. Pokud nevyužijete možnosti předčasného splacení, placením nájemného za 30 let cenu domu zcela umoříte.

Nedohledatelný a nepostižitelný majetek

V programu Chytrý nájem máte právo kdykoliv svůj dům odkoupit za zůstatkovou (nezaplacenou) cenu. Toto právo je garantováno opční smlouvou. Tento typ smluv není registrovaný v žádných registrech, ani v katastrálním registru.
Není tedy dohledatelný. Váš dům stavěný v programu Chytrý nájem tak není postižitelný žádným typem majetkové exekuce.

Chytrý nájem

30 let anebo mnohem dříve

Pokud budete 30 let pravidelně platit svůj nájem, zcela svůj dům zaplatíte. Zároveň je Vám otevřena možnost svůj dům doplatit i kdykoliv dříve. A kdykoliv znamená opravdu kdykoliv a bez sankcí.

Většina klientů tento program používá jako přechodné řešení. Pro dobu, kdy není možná hypotéka. Po nápravě situace, vymazání z registrů, pak přechází do běžného programu splácení hypotékou.

Chytrý nájem

Negativní registry nejsou překážkou

V tomto programu nedochází k žádnému ověřování registrů. Tedy naprosto žádný záznam v registru zde nemůže být překážkou. Pokud budete svůj dům užívat s řádnou péčí, pokud budete řádně hradit své nájemné, program pro Vás bude dobrým pomocníkem.

Hypotéka na prvním místě

Splátka v programu Chytrý nájem je o cca 30 % vyšší než splátka běžné hypotéky. A také nás tento program velmi zatěžuje finančně. Z obou těchto důvodů, kde je možná hypotéka, vždy hypotéku preferujeme. Před zařazením do programu Chytrý nájem tak ověřujeme, jestli hypotéka přeci jen není možná. Pokud se hypotéka ukáže jako neprůchodná, stává se program Chytrý nájem skvělým řešením.

Příklad použití

Mladí klienti Veronika a Petr k nám přišli postavit svůj vysněný dům. Bohužel při schvalování hypotéky se zjistilo, že Petr trpí velmi vážným záznamem v registru "zesplatněný úvěr", který mu další 4 roky bude bránit v možnosti vlastní hypotéky.

Řešení jsme pro tyto klienty vytvořili pomocí programu Chytrý nájem. Klienti si od rodičů na 5 let půjčili částku 15 % z ceny domu a pozemku. Tím splnili jedinou podmínku k možnosti využití programu.

Veronika s Petrem, když k nám přišli, měli již zaplacenou velkou rezervační zálohu na pozemku, který vybrali. Pozemek jsme pro klienty tedy zaplatili z ES, a tím klienti nepřišli o rezervační zálohu realitní kanceláři. Na takto koupeném pozemku jsme klientům postavili dům Lucie 27.

Po čtyřech letech, když byly vymazány Petrovy záznamy v registrech, jsme pro klienty připravili hypoteční úvěr. Ten zaplatil zbývající nedoplacenou cenu domu a také původní půjčku od rodičů. Veronika s Petrem tak již mohli bydlet ve svém vysněném domě, zařizovat ho, zvyknout děti na místo, kde budou chodit do školy. Zároveň jsme tímto programem překlenuli období špatných Petrových registrů.

Program Chytrý nájem provozujeme více než deset let, pomáhá v rozličných životních situacích. Nejčastěji program využívají klienti s některým z těchto zadání:

  • Neprokazatelné příjmy
  • Nevypořádaný majetek při rozvodu, kdy není možné nabývat nový majetek
  • Situace, kdy klient nechce být dohledatelný v katastru nemovitostí
  • Vážné záznamy v registrech
  • Insolvence a exekuce

Zavřeli Vám v bankách dveře? V ES Vám je otevřeme.

Příklady použití programu Chytrý nájem.