FVE v přístřešku

Vlastní fotovoltaická elektrárna v přístřešku

Tak na toto jsme vážně pyšní. Takový náš majstrštyk. Jednou ranou jsme vyřešili hned několik úkolů. A dohromady vše za skvělé peníze.

  • Kde budou naši klienti nabíjet svá elektro-auta, která si budou stále častěji kupovat?
  • Jak dát i bydlícím klientům možnost vlastní FVE (fotovoltaické) elektrárny, aniž bychom museli rozkopávat své již dokončené domy, kde se bydlí?
  • Jak učinit elektrány dostupné každému ze svých klientů? A tím umožnit zase významně snížit provozní náklady domu?
  • Jak přinést klientům levné zastřešené parkování pro jejich vozy?
obrázek Fotovoltaická elektrárna v přístřešku

Čas od času máme nápad, který nás naprosto nadchne. Toto je jeden z nich. Měsíce jsme jednali v Číně. Hledali toho správného dodavatele, který náš nápad dokáže vyrobit. Objednali jsme obrovské množství panelů a baterií. Získali jsme tak naprosto senzační cenu.

Nechali jsme vytvořit konstrukci, kde panely zároveň slouží jako zastínění Vašeho stání.

Pak už jen typový projekt, schválení pro dotaci, proškolení projektantů vytvoření zázemí pro schvalování dotací v programu Zelená úsporám. Na začátku skvělý nápad, podpořený tisícovkou hodin výzkumu a práce a tram ta da dá - máme nový skvělý produkt pro své klienty.

Fotovoltaickou elektrárnu, která zároveň slouží jako zastřešené stání pro parkování dvou vozů. A využitím dotace státu z programu Zelená úsporám za naprosto senzační cenu 147.000 Kč. Navíc s možností měsíčně splácet částkou 5.000 Kč.

Geniální na prvý pohled

Geniální i pod povrchem

Na prvý pohled zaujme chytré využití panelů k tomu, aby Vám slunce nerozpálilo auta v létě a naopak jste nemuseli sundavat sníh v zimě. Ovšem to je jen jedna z chytrých myšlenek, které náš milovaný přístřešek ukrývá.

Abychom pro Vás vyždímali ze slunce každou kapku efektivity, nese náš přístřešek dva zcela nezávislé systémy. Pohání elektrárnu 3,5kWp s bateriovým polem 100Ah. A zároveň pohání samostatný systém ohřevu teplé vody. Tedy dva nezávislé systémy za jedny peníze a přístřešek k tomu zdarma.

Spojením těchto tří funkcí jsme sestavili aktuálně nejefektivnější fotovoltaický systém v Evropě.

obrázek Fotovoltaická elektrárna v přístřešku

A na to už máme důvod být hrdí.

Až koupíte své prvé elektro-auto

Koupit elektromobil je fajn. Jenže jakmile jej máte doma, zjistíte, že musíte někde dobíjet.

Většina starších domů s nabíjením elektromobilů nepočítala. Proto také pořízení takového vozu často znamená rozkopávat postavený dům.

Nic takového Vás nepotká. Přímo v přístřešku je přípojné místo pro dobíjecí stanici. A pochopitelně přístřešek Vám také vyrobí většinu elektřiny k dobíjení vozu. Zadarmo pochopitelně.

Není to skvělé?

obrázek Fotovoltaická elektrárna v přístřešku

Nízké provozní náklady

Tedy náš přístřešek Vám přinese:

  • Ohřev většiny teplé vody zcela zdarma. Ohřev teplé užitkové vody je dnes již větší náklad nežli samotné vytápění domu.
  • Vyrobíte si zhruba 70% elektrické energie, kterou pro své běžné fungování budete potřebovat (svícení, lednička, televize, počítače).
  • Získáte zastřešené stání o velikosti 5 x 6 metrů pro parkování dvou svých vozů zcela zdarma. Na obvyklém přístřešku tak ušetříte 250.000 Kč.
  • Máte připravené místo pro dobíjení svého budoucího elekto-auta. Nebudete muset rozkopávat dům, abyste si připravili možnost dobíjení.

Dále si určitě přečtěte

Výroba vlastní elektřiny přístřeškem.