Úvěr na pozemek

Velmi užitečným pomocníkem pro klienty Ekonomických staveb je také program ÚVĚR NA POZEMEK. Jak z názvu programu vyplývá, tento program je určen pro rychlé a efektivní financování nákupu pozemku.

garant

Martina Zahradníková

garant programu Úvěr na pozemek

m.zahradnikova@ekonomicke-stavby.cz

"Ekonomika je věcí rozumu, podnikání je věcí cti."

Tento program velmi dobře poslouží klientům, kteří po dokončení domu chtějí prodat byt a z utržených prostředků zaplatit pozemek. S využitím tohoto programu nemusí klienti byt prodávat předčasně a stěhovat se do nájmu. Druhou skupinou využívající program ÚVĚR na POZEMEK jsou pak klienti, kteří chtějí celou stavbu i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Program ÚVĚR na POZEMEK jim dává možnost zakoupit pozemek a následně vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Takový postup je výrazně výhodnější, než vyřizovat samostatnou hypotéku na pozemek.

Rychlost

Hlavní předností tohoto programu je rychlost vyřízení. Uvědomujeme si, že při nákupu dobrého pozemku je často nutné postupovat rychle. Vytvořili jsme proto produkt, kde schvalování úvěru netrvá déle než 21 dnů, což je jistě parametr naprosto skvělý. Klient ES může při nákupu pozemku vyjednávat z pozice „rychlého zaplacení“. To je jistě v obchodě silný argument.

Úvěr na pozemek

Žádní ručitelé

Druhým důležitým parametrem bylo ručení za úvěr. Hledali jsme řešení, kde nebudete potřebovat žádné ručitele. V programu ÚVĚR NA POZEMEK nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí. Celá příprava úvěru je administrativně jednoduchá a rychlá.

Žádné poplatky

Jistě Vás potěší, že klienti ES jsou u tohoto úvěru osvobozeni od poplatku za vyřízení úvěru.

Úvěr na pozemek

Příklady využití

Úvěr na pozemek

1. Nejčastěji tento produkt využívají právě klienti, kteří vlastní byt, jehož prodejem později zaplatí pozemek. Takový klient získá dostatek času na dobrý prodej bytu.

2. Druhou skupinou klientů, kteří program využívají, jsou klienti bez prostředků na nákup pozemku, kteří cenu pozemku později splácejí společně s domem v hypotečním úvěru (nejčastěji MLADÁ RODINA). Takový klient zakoupí pozemek prostřednictvím programu ÚVĚR NA POZEMEK.

Při vyřizování úvěru na dům je pak hypoteční úvěr zvýšen o cenu pozemku.

Hypotéka tedy později nahradí v počátku využitý ÚVĚR NA POZEMEK.

Tento postup přináší výraznou úsporu oproti variantě, při které se na nákup pozemku od začátku připravuje hypoteční úvěr.

Omezený počet klientů

Zájem o tento program je obrovský. Z tohoto důvodu můžeme uspokojit jen omezené množství klientů. O aktuální možnosti využití tohoto programu se informujte u svého manažera projektu.