Rostoucí dům

Naším cílem je služba klientům s dlouhodobou hodnotou. Chceme Vaši radost nejen v době předání domu, ale také za deset či dvacet let. Nároky našich klientů se však v čase mění. Vytvořit službu a postavit dům, který bude skvělým bydlením dnes i za patnáct let, byl jedním z našich nejtěžších úkolů. Představujeme Vám revoluční myšlenku rostoucího domu.

garant

Radek Matějovský

garant programu Rostoucí dům

r.matejovsky@ekonomicke-stavby.cz

"Dům, který roste s potřebami rodiny, je skvělou volbou pro mladé klienty."

Potřeby se mění

Dva naši mladí klienti řešící první společné bydlení mají naprosto jiné potřeby, než když později přivedou na svět potomka. A úplně jiné potřeby mají, když za dalších deset let budou už děti tři.

Rostoucí dům - animace

Obvyklým řešením je postavit rovnou dům velký. Tedy větší, nežli je aktuální potřeba. Dům připravený na budoucí zvětšování rodiny. Takové řešení ale nepovažujeme za vhodné. Znamená to zatížit zbytečně mladé klienty třeba dvojnásobně vysokou splátkou hypotéky. Zbytečně vyšší splátka hypotéky pak často znamená kompromis při volbě pozemku.

varianta RD 2+kk varianta RD 4+kk varianta RD 5+kk varianta RD 2+kk varianta RD 4+kk varianta RD 5+kk

Ve světě je obvyklé se změnou potřeb jednoduše změnit dům. My Češi jsme však v tomto trochu jiní. Snadno získáváme ke svému místu, ke svému domu, vztah. Opouštět vzrostlou zahradu, o kterou jsme roky pečovali, přátele v místě či školu dětí není milé ani radostné.

varianta RD 3+1 varianta RD 3+1+G varianta RD 4+1 varianta RD 5+1 varianta RD 4+1+G varianta RD 5+1+G
Rostoucí dům

Potíž je i u ceny pozemků. Ceny pozemků v Česku ještě výrazně porostou. Pokud budeme za dvacet let hledat pro svůj dům srovnatelný pozemek, bude pětkrát i vícekrát dražší nežli dnes. Tedy ani opakované stěhování a měnění domů dle aktuální potřeby nepovažujeme za dobré řešení.

Rostoucí dům

Jsme přemýšliví. Hledali jsme řešení, kde získáme pro své klienty velkou míru svobody. Kde dokážeme dům zvětšovat s rostoucími nároky rodiny. Kde zvětšení domu bude možné bez přerušení bydlení. Kde zvětšení domu nebude zásahem do běžného života. Kde zvětšení domu půjde financovat upravenou hypotékou. Kde zvětšením domu nepoškodíme krásnou vzrostlou zahradu. Hledali jsme řešení, kde zvětšit dům bude skutečně ve všech ohledech snadné.

Rostoucí dům
Rostoucí dům

Příklady použití

Máme dnes několik rostoucích domů. Mladý začínající pár si u nás může vybrat například dům 1+1 za 3 500 Kč měsíční splátky hypotéky. Až přijdou děti, dokážeme dům snadno rozšířit o další dvě ložnice a koupelnu. Splátka hypotéky takto zvětšeného domu pak bude 6 316 Kč/měsíčně . Později, bude-li to třeba, ještě o další jednu ložnici či pracovnu. Jak se budou měnit potřeby našich mladých klientů, jak se budou zvyšovat jejich příjmy, můžeme snadno reagovat na jejich přání a zvětšovat dům podle aktuální potřeby.

Promyšlený projekt

Rostoucí dům

Celá myšlenka rostoucího domu začíná už u projektu. Pokud chceme být jednou připraveni na možnost dům zvětšit, pak už samotný projekt musí s tímto zvětšením pracovat. Správně umístit dům na pozemek, aby zvětšení bylo možné. Počítat s rozvody energií i napojením dalších modulů domu.

Abychom v budoucnu získali svobodnou možnost pro rozšíření, musíme vytvořit projekt chytře ve všech uvažovaných stupních velikosti domu. Jen takový projekt nám v budoucnu zajistí bezproblémovou úpravu domu.

Bez přerušení bydlení

Zvětšení domu nesmí omezit bydlení v již obývané části domu. Právě tato šetrnost ke stávajícímu životu v domě je z našeho pohledu zásadní. V rostoucím domě tak máme vše připraveno, abychom do obývané části vůbec nevstupovali.

Pružná hypotéka

Rozšíření domu je možné financovat změnou stávající hypoteční smlouvy. Nepotřebujete tak žádné našetřené peníze. Při zvýšení měsíční splátky banka uvolní náklady na zvětšení domu. Během krátké doby a velmi jednoduše tak z domu například 2+1 získáte 4+1 či 5+1.

Náklady Rostoucího domu

Výhody rostoucího domu stojí na myšlenkách, nikoliv na nákladech. Postavit rostoucí dům tedy znamená stejné náklady na prostor jako postavit dům obyčejný. Získat v budoucnu svobodu a možnost dům zvětšit, bude-li to třeba, tedy neznamená žádné zvýšené náklady.

Rádi Vám svými nápady dopřejeme neobyčejný dům. Dům, který je schopný růst s Vaší potřebou.

Rostoucí dům