Rádi byste bydleli ve vlastním domě
Můj profil Klientské prostředí
garant

Radek Matějovský

garant programu Rostoucí dům

r.matejovsky@ekonomicke-stavby.cz

"Dům, který roste s potřebami rodiny, je skvělou volbou pro mladé klienty."

Potřeby se mění

Dva naši mladí klienti řešící první společné bydlení mají naprosto jiné potřeby, než když později přivedou na svět potomka. A úplně jiné potřeby mají, když za dalších deset let budou už děti tři.

Rostoucí dům - animace

Obvyklým řešením je postavit rovnou dům velký. Tedy větší, nežli je aktuální potřeba. Dům připravený na budoucí zvětšování rodiny. Takové řešení ale nepovažujeme za vhodné. Znamená to zatížit zbytečně mladé klienty třeba dvojnásobně vysokou splátkou hypotéky. Zbytečně vyšší splátka hypotéky pak často znamená kompromis při volbě pozemku.

varianta RD 2+kk varianta RD 4+kk varianta RD 5+kk varianta RD 2+kk varianta RD 4+kk varianta RD 5+kk

Ve světě je obvyklé se změnou potřeb jednoduše změnit dům. My Češi jsme však v tomto trochu jiní. Snadno získáváme ke svému místu, ke svému domu, vztah. Opouštět vzrostlou zahradu, o kterou jsme roky pečovali, přátele v místě či školu dětí není milé ani radostné.

varianta RD 3+1 varianta RD 3+1+G varianta RD 4+1 varianta RD 5+1 varianta RD 4+1+G varianta RD 5+1+G
Rostoucí dům

Potíž je i u ceny pozemků. Ceny pozemků v Česku ještě výrazně porostou. Pokud budeme za dvacet let hledat pro svůj dům srovnatelný pozemek, bude pětkrát i vícekrát dražší nežli dnes. Tedy ani opakované stěhování a měnění domů dle aktuální potřeby nepovažujeme za dobré řešení.

Rostoucí dům

Jsme přemýšliví. Hledali jsme řešení, kde získáme pro své klienty velkou míru svobody. Kde dokážeme dům zvětšovat s rostoucími nároky rodiny. Kde zvětšení domu bude možné bez přerušení bydlení. Kde zvětšení domu nebude zásahem do běžného života. Kde zvětšení domu půjde financovat upravenou hypotékou. Kde zvětšením domu nepoškodíme krásnou vzrostlou zahradu. Hledali jsme řešení, kde zvětšit dům bude skutečně ve všech ohledech snadné.

Rostoucí dům
Rostoucí dům

Příklady použití

Máme dnes několik rostoucích domů. Mladý začínající pár si u nás může vybrat například dům 1+1 za 3 500 Kč měsíční splátky hypotéky. Až přijdou děti, dokážeme dům snadno rozšířit o další dvě ložnice a koupelnu. Splátka hypotéky takto zvětšeného domu pak bude 6 316 Kč/měsíčně . Později, bude-li to třeba, ještě o další jednu ložnici či pracovnu. Jak se budou měnit potřeby našich mladých klientů, jak se budou zvyšovat jejich příjmy, můžeme snadno reagovat na jejich přání a zvětšovat dům podle aktuální potřeby.

Promyšlený projekt

Rostoucí dům

Celá myšlenka rostoucího domu začíná už u projektu. Pokud chceme být jednou připraveni na možnost dům zvětšit, pak už samotný projekt musí s tímto zvětšením pracovat. Správně umístit dům na pozemek, aby zvětšení bylo možné. Počítat s rozvody energií i napojením dalších modulů domu.

Abychom v budoucnu získali svobodnou možnost pro rozšíření, musíme vytvořit projekt chytře ve všech uvažovaných stupních velikosti domu. Jen takový projekt nám v budoucnu zajistí bezproblémovou úpravu domu.

Bez přerušení bydlení

Zvětšení domu nesmí omezit bydlení v již obývané části domu. Právě tato šetrnost ke stávajícímu životu v domě je z našeho pohledu zásadní. V rostoucím domě tak máme vše připraveno, abychom do obývané části vůbec nevstupovali.

Pružná hypotéka

Rozšíření domu je možné financovat změnou stávající hypoteční smlouvy. Nepotřebujete tak žádné našetřené peníze. Při zvýšení měsíční splátky banka uvolní náklady na zvětšení domu. Během krátké doby a velmi jednoduše tak z domu například 2+1 získáte 4+1 či 5+1.

Náklady Rostoucího domu

Výhody rostoucího domu stojí na myšlenkách, nikoliv na nákladech. Postavit rostoucí dům tedy znamená stejné náklady na prostor jako postavit dům obyčejný. Získat v budoucnu svobodu a možnost dům zvětšit, bude-li to třeba, tedy neznamená žádné zvýšené náklady.

Rádi Vám svými nápady dopřejeme neobyčejný dům. Dům, který je schopný růst s Vaší potřebou.

Rostoucí dům
AA stability - jsme stabilním partnerem
V roce 2011 získaly Ekonomické stavby v rámci ČEKAI Stability Award druhý nejvyšší z možných ratingů AA – vynikající.
V roce 2012, 2013, 2014 a 2015 jsme tento certifikát úspěšně obhájili. Tato certifikace vyjadřuje nezávislý pohled na celkovou bonitu a stabilitu společnosti. Ekonomické stavby byly zařazeny mezi nejstabilnější české společnosti.
Kvalitní firma - nezávislé certifikáty spokojenosti
V roce 2010 jsme obdrželi značku Kvalitní firma. Tomuto ocenění předcházel audit spokojenosti náhodně vybraných 60 klientů toho daného roku. Hodnocení klientů je pro nás vždy nejvyšším parametrem.
V roce 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 I 2016 jsme certifikaci obhájili opět s vynikajícím výsledkem a hodnocením našich klientů.
ISO 14001:2004 - chráníme životní prostředí
V roce 2007 jsme přistoupili k normě ochrany životního prostředí ISO 14001. Považujeme nalezení rovnováhy mezi spotřebou zdrojů, zatížením životního prostředí a úspěchem v podnikání za základní odpovědnost každé společnosti. Jen úspěch, který nezatěžuje následné generace, považujeme za správný.
Firma roku 2008 a 2009 na polském trhu
Skutečně jedinečného úspěchu se nám pak dostalo na polském trhu, kde byly Ekonomické stavby dvakrát po sobě vyhlášeny Firmou roku. Byli jsme první zahraniční společností, která se stala Firmou roku, a jsme doposud jedinou společností, která toto ocenění obhájila dvakrát po sobě.
Nejvyšší kvalita Quality International 2012
Stali jsme se laureátem ocenění "Nejvyšší kvalita Quality International 2012" v kategorii QI - nejvyšší kvalita řízení. Certifikát nám byl udělen za maximální snahu o provádění a propagaci kvality ve všech oblastech podnikání. Jedná se o soutěž, kterou vypisuje Ministerstvo pro místní rozvoj Polské republiky, v součinnosti s Polskou agenturou pro rozvoj podnikání a klubem Polské fórum ISO 9000 pod názvem Najwyższa Jakość Quality International 2012.
Dom roka 2009 - 2015 na Slovensku
Z našich realizovaných domů vybrali slovenští čtenáři časopisu Moj dom opakovaně naše domy jako nejlepší postavené domy na Slovensku.
Ochrana životního prostředí
Ekonomické stavby dbají na ochranu životního prostředí. Mají zavedený a certifikovaný systém ŘÍZENÍ OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ dle norem ISO 14001. Jako dar dostávají klienti strom Ekonomických staveb, kterým je Prunus Subhirtella "Pendula". Využitím programu Génius podporujete přírodu a snižujete ekologické zatížení naší planety.
Dům roku 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 - nabízíme skvělé domy
Naše domy jsou pravidelně oceňovány v Česku i v zahraničí. Ekonomické stavby získaly v roce 2015 ocenění Dům roku od čtenářů časopisu Můj dům v kategorii Katalogové domy zděné (dům Katka 33) a kategorii Katalogové domy (dům Lukáš 14).
V roce 2016 získal dům Blanka 33 ocenění Dům roku od čtenářů časopisu Můj dům v kategorii Katalogové domy zděné.
Ekonomické stavby - pomáhají
Pomáháme tam, kde vnímáme důležitost a velký význam projektů. Velkou radost nám v roce 2014 činil projekt Centra Hájek.
Tento projekt nás učí pokoře a hlubšího chápání světa kolem nás.

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o., Chotíkov 479, 330 17 Chotíkov, telefon: 377 825 782, fax: 377 825 026, mobil: 602 43 54 52, info@ekonomicke-stavby.cz

Doplňující informace | Pravidla používání webu | Zásady použití cookies | Zásady ochrany osobních údajů

Aplikaci naleznete na Google Play    Aplikaci naleznete na app Store