Pomocná ruka

Chcete rychle bydlet a splácet třeba až za šest let? Program Pomocná ruka Vám to umožní.

garant

Lenka Tomášková

garant programu Pomocná ruka

l.tomaskova@ekonomicke-stavby.cz

Jsou v životě situace, které vyžadují neobvyklá řešení. Třeba zaplatit svůj nový dům až za několik let. Neobvyklá řešení mohou být někdy velkou pomocí. Stavění domů pro nás nikdy nebylo jen byznys. Vždy jsme svoji roli vnímali jako poslání. Vždy jsme se snažili rozumět Vašim potřebám a umět podat pomocnou ruku.
Vytvořili jsme pro Vás nový program, ve kterém Vám dnes koupíme pozemek, dnes postavíme a předáme dům, který však zaplatíte třeba až za 6 let. Poznejte náš nový program POMOCNÁ RUKA.

Ceny pozemků i staveb se každý rok zvyšují. Postavit dům dnes je výhodnější, než bude třeba za 4 roky. Zároveň však u některých klientů existují dobré důvody, proč mohou hypoteční úvěr čerpat až za několik let. Odložení zaplacení ceny domu bývá v těchto případech velkou pomocí.

Jak program funguje

V programu POMOCNÁ RUKA klient zaplatí 15 % z ceny domu a pozemku. Zbylé peníze zainvestují ES. Po dokončení stavby domu předáváme dům k okamžitému užívání. V době užívání, před zaplacením domu, klient platí snížený měsíčný nájem. Tento nájem většinou odpovídá 60 % běžného nájmu. Princip dočasného nájmu umožňuje měnit délku přechodného období podle měnících se potřeb klienta.
Pokud to okolnosti vyžadují, je možné dobu prodlužovat i zkracovat, zcela podle potřeb klienta. Klient, který původně předpokládal zaplacení svého domu za rok po přestěhování, tak může naprosto snadno prodloužit lhůtu třeba na 6 let. A obráceně, kde příznivé okolnosti nastanou dříve, není nutné čekat na původně určenou lhůtu a dům je možné koupit a převést kdykoliv.

Pomocná ruka

Bydlíte ve svém

Výhody takového nastěhování před zaplacením jsou značné. Užíváte a zařizuje svůj dům. Získáte požadovanou vysokou kvalitu bydlení a odpadnou náklady na původní, provizorní bydlení. Vaše děti chodí do správné školy a Vy relaxujete budováním vlastní zahrady.

Omezená kapacita programu

K financování domů používáme volné finanční prostředky. Množství klientů, které v tomto programu každý rok můžeme obsloužit, je tak omezené. Na aktuální možnost využití se ptejte svého manažera projektu.

Příklady použití

   Prodej nemovitosti
Častým příkladem použití tohoto programu je prodej nemovitosti. Řada našich klientů chce svůj nový dům financovat prodejem stávající nemovitosti. Potřebují se nejprve přestěhovat do nového domu a až následně začít prodávat původní nemovitost. Zároveň nevědí, jak dlouho budou stávající dům prodávat, a potřebují tedy k doplacení dostatek času.

   Majetková řízení
Mnoho klientů potřebuje dnes bydlet, leč nevyřešená majetková řízení předchozích vztahů brání v možnosti nové hypotéky. Majetková vypořádání se v Česku mohou vléci i několik let. Po celou tuto dobu brání klientům k dobrému řešení svého bydlení.
Odložené zaplacení je v těchto případech velkou pomocí.

   Mateřská dovolená
Velmi často řešíme zadání, kdy klientka je na mateřské dovolené a klient podniká s výrazně optimalizovaným příjmem. Je možné řešit hypotéku hned. Když však počkáme na návrat klientky do zaměstnání, budou podmínky úvěru lepší, a tím měsíční splátka nižší.
Také v tomto případě využíváme možnost dnes bydlet a až později, po ukončení mateřské, vyřizovat hypotéku k zaplacení domu.

   Záznam v registrech
Je snadné pro pochybení v minulosti mít negativní záznam v registrech. Hlavní finanční analytik ES, který situaci pro klienty řeší, přijde s návrhem řešení, kdy hypotéka bude dobře možná s odkladem například dvou let. V té době dojde k úpravě záznamů v registrech, a podmínky pro přípravu financování budou opět příznivé. Pokud klient nechce s bydlením čekat až na samotné vyřešení hypotéky, může využít možnost dnes se nastěhovat a až později dům zaplatit dobrým nástrojem.

   Školy
Jedním z důvodů k urychlení přestěhování do nového domu může být nástup dětí do školy. Často klienti chtějí, aby děti začaly chodit do školy v místě budoucího bydliště. I v tomto případě může mít odložené zaplacení svůj význam a být velkou pomocí.

Pomocná ruka
Pomocná ruka
Pomocná ruka

Modelový příklad

Dům v  hodnotě 2.500.000 Kč s  pozemkem v  hodnotě 500 000 Kč obnáší dočasný nájem 13.500 Kč měsíčně.
(Obvyklý nájem stejného domu v  místě činil 24.000 Kč měsíčně.)