Hypotéka na firmu

Potřebujete svůj dům financovat z firmy? Potřebujete dům koupit pro svoji firmu? Nebo řešíte zázemí pro svůj spolek? To jsou některé případy, kdy Vám přijde vhod náš nový program Hypotéka na firmu.

garant

Martina Zahradníková

garant programu Hypotéka na firmu

m.zahradnikova@ekonomicke-stavby.cz

"Ekonomika je věcí rozumu, podnikání je věcí cti."

Hypoteční úvěr je primárně určený pro řešení bydlení fyzických osob. Při špetce šikovnosti však můžete hypotéku použít i v případě firmy či spolku. A nemusíte řešit jen bydlení, ale třeba také sídlo firmy či kombinované podnikání společné s bydlením.

Bydlete a podnikejte

Často pro své klienty stavíme bydlení společné s podnikáním. Je to vlastně skvělá synergie, kdy klient vyřeší pohodlné bydlení své rodiny, místo pro své podnikání a ještě do místa, kde nově bydlí, přinese svým sousedům novou službu.

Hypotéka na firmu

Nejčastěji jsme v kombinaci podnikání a bydlení stavěli:

  • Dům s přidaným kadeřnickým salonem
  • Dům s kanceláří advokáta, účetní či daňového poradce
  • Dům s ordinací lékaře
  • Dům s dílnou dámské krejčové
  • Kanceláře obchodní firmy, kde ve 2. NP byly dva rozsáhlé byty pro majitele firmy

Žádné poplatky

Jistě Vás potěší, že klienti ES jsou u tohoto úvěru osvobozeni od poplatku za vyřízení úvěru.

Hypotéka na firmu

Kdy je hypotéka na firmu výhodná

Hypotéka na firmu

Jsou čtyři nejčastější situace, kdy pro Vás hypotéka na firmu bude výhodná:

1. Hypotéka pomůže tam, kde je firma úspěšná a platí daně. Tím, že postavíte dům na firmu a využijete firemní hypotéku, dostanete možnost hodnotu domu a pozemku odepisovat z daňového základu. Prosperující firma ušetří na zaplacené dani. Pro malé a střední firmy je tak možnost firemní hypotéky daňově velmi výhodná.

2. Řešení hypotékou na firmu může být také výhodné pro podnikatele, kteří si vyplácejí jen malý oficiální příjem a většinu zisků nechávají pro rozvoj své firmy ve společnosti. Malý příjem by jim neumožňoval vlastní osobní hypotéku. Také tam hypotéka na firmu pomůže.

3. Třetím velmi aktuálním případem jsou podnikatelé, kteří využívají daňový paušál či paušální daň. Takový podnikatel je pro získání osobní hypotéky fakticky bez příjmu. A zde opět může pomoci hypotéka na firmu.

4. Postavit dům na firmu může být zajímavé také z důvodů úspory DPH. Dům k podnikání lze postavit bez DPH. Respektive společnost, která je plátcem daně z přidané hodnoty, si může tuto daň nechat vrátit. Právě možnost vrácení DPH pak bude pro mnohé podstatná úspora.

Parametry hypotéky na firmu

Hypotéka na firmu je jiná a omezenější než hypotéka na fyzickou osobu.

Hypotékou na firmu jde financovat 80 % hodnoty domu a pozemku. Zbývajících 20 % hodnoty tedy investuje společnost ze svých volných prostředků.

Splatnost hypotéky na firmu bude maximálně 20 let.