program Mladá rodina

Snažíme se napravit to, co stát desítky let zanedbává. Sebrali jsme to nejlepší z našich programů a vytvořili klíč pro vlastní bydlení ve vlastním domě i mladým rodinám.

Spokojený život potřebuje dobré bydlení. Kde je dobré bydlení, rodí se do šťastných rodin šťastné děti. Kde se rodí děti, tam společnost prosperuje. Bohužel český stát pro spokojené bydlení rodin dělá jen velmi málo, téměř nic. V Ekonomkách proto nespoléháme na stát. Pracujeme a program Mladá rodina je naší pomocí mladým lidem dobře bydlet.

Dobré bydlení mladých rodin je smyslem našeho bytí.

„Dát mladým lidem možnost dobrého bydlení je tou nejchytřejší sociální politikou.“

garant programu

Pavel Fryček

garant programu Mladá rodina

mlada-rodina@ekonomicke-stavby.cz

  • V tomto programu najdete:
  • Financování přizpůsobené mladým rodinám
  • Možnost postavit svůj dům s rodinným příjmem již od 50 000 Kč / měsíčně
  • Možnost snížit splátku v době mateřské dovolené
  • Možnost postavit dům s nízkou vlastní hotovostí 170 000 Kč

Financování pro mladé rodiny

Situace mladých lidí je specifická a potřebuje jiné financování, než jsou běžné nabídky bankovních domů. Banky po klientech chtějí, aby disponovali ideálně 30 % svého kapitálu. Tedy když koupíte pozemek za 2 000 000 Kč a postavíte dům za 4 000 000 Kč, banka očekává, že přijdete s vlastní úsporou 1 800 000 Kč. To je však předpoklad z podstaty nesmyslný. Mladé rodiny platící vysoký nájem a běžné náklady neměly kdy našetřit milion a více. Proto prvním benefitem programu Mladá rodina je nízká záloha klienta 170 000 Kč. (Alternativně stavba zcela bez vlastních úspor – program Mladá rodina)

Aby financování fungovalo pro mladé rodiny, musí rodinný rozpočet zatížit co nejnižší měsíční splátkou. Proto v programu Mladá rodina pracujeme s nejdelší splatností až 40 let a zvýhodněným hypotečním úvěrem. Bankám pak garantujeme případný zpětný odkup, abychom pro Vás dostali na nízkém úroku ještě slevu.

Optimalizovaným úvěrem Vám dokážeme ušetřit za dobu splácení hodně peněz. Průměrná úspora za 40 let činí více než jeden milion korun. To jsou peníze, které použijete pro svůj šťastný život.

Mladá rodina

Nízké provozní náklady

Jen nízká splátka hypotéky by nestačila. Důležitá je celková měsíční zátěž, kterou mladé rodiny musejí platit. Naprosto zásadní hodnotou programu Mladá rodina jsou mimořádně nízké provozní náklady domu. Bez příplatku od nás dostanete dům v nejvyšším standardu – nízkoenergetický. K vytápění bude dům používat tepelné čerpadlo. Průměrné měsíční náklady na energie tak v našich domech činí 1 500 Kč/měsíčně. To je často třetina toho, co naši klienti platili v mnohem menších bytech.

Mladá rodina

Vysoká hodnota domu

Pokud místo nájmu splácíte hypotéku, splácíte si svůj majetek. Čím vyšší bude hodnota tohoto majetku, tím bohatší jednou budete. V ES víme, že je tedy nesmírně důležité, aby hodnota Vašeho domu byla co nejvyšší. I jen částečně zaplacený dům je Vaším značným majetkem a rezervou.

Postavíme Vám zděný dům z nejlepších materiálů, s obrovskou životností a velkou hodnotou. Za 40 let může být hodnota Vašeho domu čtyřikrát větší, než jsou dnešní náklady na pořízení. To už je majetek, se kterým bude život veselý.

Mladá rodina

Snížení splátek po dobu mateřské dovolené

Děti jsou největší radostí života. Hypotéka Vám nesmí bránit v tom největším poslání rodiny – vychování dětí. Lámali jsme si hlavu, jak Vám pomoci v době mateřské dovolené. A dohodli jsme skvělou možnost, jak po dobu mateřské dovolené snížit splátku hypotéky o 50 % kombinací finančních produktů. Jsou věci, na které jsme mimořádně pyšní. Toto je jedna z nich.

Mladá rodina

Kuchyň zdarma

Velkou radost Vám snad udělá kuchyň zdarma od nás. Program Mladá rodina je naším stěžejním programem. Dohodli jsme se tedy s dodavatelem tepelných čerpadel, že každému klientovi tohoto programu společně přispějeme na zařízení domu. Parádní kuchyň od nás dostanete do svého domu jako dárek.

Chcete vidět, jaké kuchyně v programu Mladá rodina svým klientům dáváme? Specifikace kuchyňské linky

Mladá rodina

Váš dům bude chytrý

Váš dům bude chytrý. Domy, které pro Vás stavíme v programu Mladá rodina, jsou stavěné jako chytré. Bydlení tak pro Vás bude příjemné a zábavné. Váš dům od prvního dne bude v úrovni, kam ostatní dospějí za několik let.

Vlastní elektrárna za čtvrt ceny

Chcete si ještě více zlevnit provoz domu? Pak je tou správnou cestou vyrábět si vlastní elektřinu prostřednictvím Fotovoltaické elektrárny na střeše domu. Obvyklá cena elektrárny s bateriemi je kolem 400 000 Kč. V Ekonomkách pro Vás máme jedinečnou nabídku. S využitím dotace Zelená úsporám a naší mimořádně příznivé ceny Vás vlastní elektrárna vyjde na čtvrtinu obvyklé ceny.

Být opravdu užiteční dává naší práci smysl.
Program Mladá rodina je vrcholem naší snahy.