Podcast Šťastný dům

article image

‎Šťastný dům: Staví se zděné rodinné domy stejně jako před 30 lety? v Apple Podcasts

Na to, jak moc se změnila výstavba rodinných domů za posledních 30 let se zaměřili Michal a Aleš v novém dílu podcastu. Jak se stavělo před rokem 2000 a jaké to bylo, když začínaly první hypoteční úvěry.

article image

‎Šťastný dům: Nenechte si uletět slevu 935.000 Kč v Apple Podcasts

David s Alešem mají hosta a přinášejí skvělý díl. Tentokrát o tom, jak využít všechny podpory státu a snížit si cenu domu třeba o čtvrtinu. Připravte si bloky a tužky, protože dnes ušetříte hodně peněz. Další informace najdete v Davidově blogu www.davidmencl.cz

article image

‎Šťastný dům: Budou na konci roku 2024 novostavby dražší o 20 %? v Apple Podcasts

V poslední době se vyrojily různé, někdy až extremní predikce o vývoji cen novostaveb v letošním roce. Michal s Alešem proto rozebrali, jaká bude pravděpodobná realita.

article image

‎Šťastný dům: Řeka štěstí v Apple Podcasts

David s Alešem dnes prozradí tajnou ingredienci šťastných lidí. Naučí Vás, jak se nechat řekou unášet ke šťastným životům.

article image

‎Šťastný dům: Poslední vývoj na poli vytápění rodinných domů v Apple Podcasts

Vývoj na poli vytápění rodinných domů je od února 2022 velmi turbulentní. Nejprve to vypadalo, že plyn je navždy zapomenut a jediným řešením bude již jen tepelné čerpadlo. O tom, jak to vypadá v současnosti si povídali Michal s Alešem.

article image

‎Šťastný dům: Šťastná koupelna v Apple Podcasts

David s Alešem Vám dnes přidají další kolečko do skládanky perfektního domu. Poradí Vám, jak vytvořit v domě šťastné koupelny a vysvětlí, proč koupelny nepodcenit. V podcastu také slibují fotky k tomuto dílu, které najdete zde.

article image

‎Šťastný dům: Mýty a polopravdy o technologiích. Zděný dům nebo dřevostavba? v Apple Podcasts

David s Michalem a Alešem se dnes vydali napravovat mýty a polopravdy o výhodách a nevýhodách jednotlivých technologií stavby. Pohledy se různily, debata občas jiskřila. A Vy si dnes odnesete vědění, kdy Vám lépe poslouží dům zděný a kdy naopak dřevostavba.

article image

‎Šťastný dům: Hypotéky čeká úrokový tobogán v Apple Podcasts

Dnes o tom, jak rychle budou klesat úroky hypoték. Mezi Alešem a Davidem to tentokrát i křístne. A dojde i na sázku.

article image

‎Šťastný dům: Je náročné vybrat správný dům? v Apple Podcasts

Michal Jalovecký s Alešem Rodem se tentokrát detailně zaměřili na úplně zásadní téma, jak dobře vybrat svůj budoucí dům. Každý, kdo přemýšlí o vlastním domě, by neměl tento díl minout.

article image

‎Šťastný dům: Jak se bude stavět v roce 2024? v Apple Podcasts

David s Alešem podrobně rozebírají, jak se bude stavět v letošním roce. Vysvětlují, proč po dlouhé zimě přichází jaro. Na co si dát letos pozor? A jaké novinky rok 2024 přinese?

article image

‎Šťastný dům: V čem jsme se mýlili v Apple Podcasts

Michal s Alešem se vrátili k rok starému lednovému dílu podcastu, aby zrevidovali, jak se jim povedlo odhadnout vývoj v roce 2023. Jak moc se pletli se dozvíte v dnešním díle.

article image

‎Šťastný dům: Vyplatí se fotovoltaika? A vyplatí se tepelné čerpadlo? v Apple Podcasts

David s Alešem počítali a zjištění jsou velmi překvapivá. Poslechněte si, zdali se Vám vyplatí k domu pořídit vlastní fotovoltaickou elektrárnu a zdali se Vám vyplatí tepelné čerpadlo. Další informace najdete v Davidovo blogu www.davidmencl.cz/efektivita-vytapeni-maly-dum

article image

‎Šťastný dům: Silvestrovský speciál v Apple Podcasts

Poprvé za tři roky se setkali Aleš, David i Michal na jednom natáčení, aby si vyříkali všechno co si za tři roky vyříkat nestihli. Tak se dobře bavte. :-)

article image

‎Šťastný dům: Bylo postavení domu dostupnější před 10, 20 lety nebo je dostupnější dnes? v Apple Podcasts

Říká se, že žijeme ve "špatné době". Ale je tomu skutečně tak? David s Alešem se rozhodli tuto otázku ověřit pomocí konkrétních dat a porovnali dostupnost pořízení domu před 20 lety, 10 lety a v současné době. Výsledek byl pro ně překvapivý a překvapí i vás. Detailní analýzu naleznete také na Davidově Blogu.

article image

‎Šťastný dům: Do patra nebo bungalov? v Apple Podcasts

Dnes o tom, jaké výhody naleznete v domě patrovém a jaké Vám naopak přinese bungalov. A také o tom, že v Česku je trend jiný, nežli v okolní Evropě, ale asi ne na dlouho a bude se nejspíše brzy měnit. S Michalem a Alešem.

article image

‎Šťastný dům: Od prvé myšlenky k začátku stavby v Apple Podcasts

David s Alešem Vás dnes provedou obdobím přípravy před zahájením stavby. Hledání pozemku, příprava projektu, stavební povolení. Jak dlouho bude celá příprava trvat? Na co si dát pozor? A proč je příprava důležitější nežli stavba samotná? To jsou otázky, na které dnes hledáme odpovědi. Přejeme skvělý zážitek.

article image

‎Šťastný dům: Je lepší bydlet blízko nebo dál? v Apple Podcasts

Proč je lepší, spíše než dojezdové kilometry, sledovat dojezdové minuty? Tentokrát s Michalem Jaloveckým a Alešem Rodem.

article image

‎Šťastný dům: Jak dlouho trvá postavit dům? v Apple Podcasts

David s Alešem dnes rozdělí stavbu domu do jednotlivých etap. Ukáží, jak mají jednotlivé etapy trvat dlouho. Odhalí tajemství rychlých staveb, protože kde je rychlost, tam je úspora.

article image

‎Šťastný dům: Je lepší bydlet ve vlastním nebo v nájmu? v Apple Podcasts

Jsou situace kdy může být i nájem dobrá alternativa. A proč v Česku tolik chceme své bydlení vlastnit. K tomu dnes i pár čísel a cenových porovnání. Tentokrát s Michalem Jaloveckým a Alešem Rodem.

article image

‎Šťastný dům: Co Vám pošeptají čísla v Apple Podcasts

David s Alešem Vám dnes přinášejí díl, který Vám ušetří hodně peněz. Naučí Vás jak rentgenovat dodavatele. Jak naslouchat číslům tam, kde slova nejsou vždy pravdivá. Dobře se bavte.

article image

‎Šťastný dům: Porovnání bydlení v domě a bytě v Apple Podcasts

Michal s Alešem si položili otázku, pro koho je výhodnější vybrat si bydlení v bytě a pro koho v domě.

article image

‎Šťastný dům: Nahlédnutí do budoucnosti v Apple Podcasts

David s Alešem dnes nasednou do stroje času a nechají nás nahlédnout do budoucnosti. Dobře se bavte. Bonus k tomuto dílu najdete na blogu Davida Mencla.

article image

‎Šťastný dům: Několik zajímavostí ze stavebnictví z poslední doby na mořskou pláž v Apple Podcasts

Michal s Alešem se věnovali několika tématům, které rezonovaly v tisku v posledních týdnech. Počet dokončených bytů stoupl, ale počet nově zahájených povážlivě klesá. Hypoteční trh díky zrušení DSTI ožil. Meziroční nárůst nájemného v Praze dosáhl téměř 17 % a další témata.

article image

‎Šťastný dům: Dům příjemný i v letním vedru v Apple Podcasts

Dnes o tom, jak postavit dům, který se v létě nepřehřívá a ve kterém se Vám bude v létě příjemně bydlet. Proč je klimatizace prohrou? Jak stavět dům bez klimatizace. Podívejte se na několik fotografií.

article image

‎Šťastný dům: Proč se liší ceny u dodavatelů? v Apple Podcasts

Michal se s Alešem tentokrát věnovali tématu, proč je možné dostat na stejnou poptávku vykonání stavební práce velmi rozdílné ceny a to i o 100 %. A také proč se na každou práci hodí jiná velikost dodavatele. Navíc vám v podcastu poradí, jak se při výběru dodavatele nespálit.

article image

‎Šťastný dům: Mazané financování v Apple Podcasts

David s Alešem Vám dnes dají pár mazaných rad k hypotékám. A vysvětlí, proč je v Torontu lepší nájem a v Praze mnohem lepší hypotéka.

article image

‎Šťastný dům: Kdy už konečně přijde velký pád cen nemovitostí o 30 %? v Apple Podcasts

V dnešním díle se Michal zamýšlí nad tím, jak se budou vyvíjet ceny nemovitostí a proč nepřišel a zřejmě ani nepřijde předpovídaný velký pád cen nemovitostí, o kterém se psalo vloni jako na běžícím pásu.

article image

‎Šťastný dům: Dveře k vlastnímu bydlení nastevřené v Apple Podcasts

David s Alešem se podívají, zda je možné v dnešní době postavit svůj dům. Jaká je dostupnost bydlení oproti minulým rokům? Rostou či klesají ceny domů? Kdy a kam se pohnou hypotéky? A jak vlastně hypotéku získat. Děláme pro Vás podcasty rádi. Snažíme se přinášet kvalitní informace. Budeme rádi, když nás podpoříte v hlasování podcast roku na https://www.podcastroku.cz

article image

‎Šťastný dům: Služba stavitele v 21. století v Apple Podcasts

Málokdo si uvědomuje, jak se proměnila služba stavitele rodinných domů v posledním desetiletí. Dnes už to není jen o spojování cihel maltou. Velký vliv na tradiční obor mají technologie. Na co si dát pozor, pokud si chcete nechat postavit dům vám tentokrát přináší Michal a Aleš.

article image

‎Šťastný dům: Šťastné vztahy v Apple Podcasts

David s Alešem Vám dnes přinášejí mimořádný díl o tom, jak může dobrý dům prospět Vašim vztahům. Proč jsou dobré vztahy základem štěstí. Čeho se vyvarovat, co naopak použít. A zdali mít ložnici společnou, či oddělenou. Přejeme pěkné poslouchání. Další informace k tématu najdete na Davidově blogu.

article image

‎Šťastný dům: Rozhýbá trh s byty daň pro developera v nečinnosti? v Apple Podcasts

V dnešním díle se Michal s Alešem věnují různým návrhům, které běží především na sociálních sítích. Například zvažované dani pro developery v nečinnosti nebo zrušení normativu povinného parkovacího místa k bytu. A také tomu, jak velkou roli bude hrát v blízké budoucnosti energetická kvalita nemovitosti.

article image

‎Šťastný dům: Jak na Chytrý dům chytře v Apple Podcasts

David s Alešem se dnes podívají na možnosti inteligentních domů. Ochrání Vás od minulých chyb. Ukáží, jak chytrý dům vyřešit chytře. A také jaké funkce mají opravdovou hodnotu a které jsou jen lákadlem prodejců. Skvěle se bavte.

article image

‎Šťastný dům: Jak nepřijít o peníze v Apple Podcasts

Michal se rozhodl navázat na minulý podcast Davida a doplnit téma developerských dluhopisů o svůj pohled. Dozvíte se, proč by do nich nyní neinvestoval a proč po dobrých časech přišly časy zlé.

article image

‎Šťastný dům: Čeká developerské dluhopisy vlna krachů? v Apple Podcasts

Internet je plný nabídek na nákup dluhopisů. A proto Aleš s Davidem ve snaze uchránit Vám peníze vysvětlí rizika takové investice. David vysvětlí, proč by dluhopisy dnes nekoupil. Proč mnoho lidí přijde o peníze. A jak se změnilo developerské podnikání za poslední dva roky. Přejeme příjemný a užitečný poslech.

article image

‎Šťastný dům: Dělá naše vláda dost pro výstavbu bydlení? v Apple Podcasts

V dnešním díle Michal přináší informace o tom, jak zareagovala polská vláda na situaci ohledně výše hypotečních sazeb a jakou podporu a změny hypotečního systému začala zavádět a co to už nyní s trhem hypoték udělalo.

article image

‎Šťastný dům: Topit podlahou nebo jinak? v Apple Podcasts

Dnes o tom, pro koho je vhodné podlahové vytápění. Pro koho budou vhodnější radiátory? A proč se nikdy nenechat namotat do vytápění vzduchem.

article image

‎Šťastný dům: Zhroutí se trh s nemovitostmi v roce 2023? v Apple Podcasts

Novináři se předhánějí v odhadech katastrofických scénářů na trhu bydlení. Jak to vidí Michal a Aleš se dozvíte v aktuálním díle podcastu Šťastný dům.

article image

‎Šťastný dům: Záporné ionty - dům kde se stárne pomaleji v Apple Podcasts

Třetí sezónu začne David s Alešem tématem naprosto mimořádným. Dnes si povídali o tom, co jsou to záporné ionty. A proč si svůj nový dům určitě postavte jako Iontový dům. Podívejte se na fotografie z měření iontů ve studiu nebo si přečtěte ještě více na Blogu Davida Mencla.

article image

‎Šťastný dům: Je výhodné mít dům od architekta? v Apple Podcasts

Je rozdíl mezi projektantem a architektem? A kdo je vlastně lepší? Kdy se vyplatí vzít si architekta a kdy za něj naopak zbytečně neutrácet peníze? To jsou hlavní témata podcastu o kterých si povídali Michal a Aleš.

article image

‎Šťastný dům: Je dnes ještě vůbec dosažitelné bydlení ve vlastním domě? v Apple Podcasts

David s Alešem ukáží, že rodina s celkovým příjmem od 50.000 Kč měsíčně dosáhne na svůj dům. Jak to udělat, co je to Chytrá hypotéka a proč všude slyšíme, jak je doba hrozná a bydlení nedostupné, když to není pravda. Tak o tom všem je tento díl.

article image

‎Šťastný dům: Jak připravit dům a zahradu na zimu v Apple Podcasts

Letos máme překvapivě teplý podzim a tak určitě mnoho klientů ještě nepřipravilo dům ani zahradu na zimu. Proto Michal s Alešem připravili několik základních rad na co nezapomenout.

article image

‎Šťastný dům: Korálky radosti v Apple Podcasts

David s Alešem dnes projdou, jaké korálky radosti si můžeme věšet na šňůrku svého domu. Kolik který korálek bude stát, jaké budou provozní náklady a kolik radosti nám který korálek přinese. Tak dnes o bazénu, krbu, altánu, domácím kinu a dalších.

article image

‎Šťastný dům: Je správný čas pustit se do stavby domu? v Apple Podcasts

Mnoho posluchačů podcastu Šťastný dům si láme hlavu s tím, jestli je letošní podzim dobré období na stavbu rodinného domu nebo zda se vyplatí raději počkat. Michal s Alešem osvětili, jaká je nyní situace a co čeká ty, kteří se nyní vydají na cestu k vlastnímu rodinnému domu.

article image

‎Šťastný dům: Kolik zaplatíte za vytápění svého domu? v Apple Podcasts

David s Alešem přinášejí velmi přesnou informaci, jaké jsou náklady na vytápění moderního domu. A jak tyto náklady ovlivňují různé technologie. Kdo se topíte v moři čísel, rekapitulaci najdete také na blogu Davida Mencla.

article image

‎Šťastný dům: Očekávaný vývoj cen rodinných domů v roce 2023 v Apple Podcasts

Téma, které zajímá každého, kdo se chystá zahájit stavbu rodinného domu v příštím roce. Michal přináší detailní rozbor základních položek rodinného domu s predikcí jejich ceny. Zajímá Vás o kolik co zdraží? Pak si nenechte ujít tento podcast.

article image

‎Šťastný dům: Dům jako investice v Apple Podcasts

David s Alešem přinášejí tentokrát naprosto mimořádný díl, kdy za láhev vína poradí, jak se stát bohatým. Jak investovat i bez vlastních prostředků. Proč je investiční dům mnohem lepší, nežli investiční byt. A jak se dobře zajistit na poslední třetinu života. Dnes přinášíme díl, který je nutné slyšet.

article image

‎Šťastný dům: Co udělat, aby bydlení bylo jednou více dostupné v Apple Podcasts

Po krátkém jarním šoku se stavební trh rodinných domů stabilizoval a klienti mají i nadále zájem o stavbu vlastního bydlení. Nicméně debata v médiích tomu úplně nenasvědčuje a tak se Michal s Alešem rozhodli porovnat vyjádření některých salónních ekonomů s reálnou situací na trhu.

article image

‎Šťastný dům: Jak vytvořit krásný trávník v Apple Podcasts

David s Alešem dnes o tom, jak mít kolem svého domu krásný trávník. Jak se péčí o trávu bavit a relaxovat. Jak mít ze své zahrady radost. Fotografie k tématu tohoto dílu najdete na https://bit.ly/es-podcast-23 – za Vaše náměty budeme rádi třeba na david.mencl@mac.com. Skvěle se bavte.

article image

‎Šťastný dům: Jarní dotazy posluchačů k bydlení a hypotékám v Apple Podcasts

Během jara se na emailové adrese podcastu a twitteru Ekonomických staveb sesbírala slušná řádka dotazů a komentářů. Na několik vybraných se rozhodli Michal s Alešem v prázdninovém díle reagovat. Nejvíce v posluchačích rezonoval nedávný díl týkající se ČNB.

article image

‎Šťastný dům: Topit plynem nebo tepelným čerpadlem? v Apple Podcasts

Dnes téma velmi aktuální. Pod hrozbou zavírání kohoutů ruského plynu, Aleš s Davidem hledají odpověď, zdali topit plynem či tepelným čerpadlem. A odpověď mnohé hodně překvapí. Tedy dnes o tom, zdali budeme mít větší problém s plynem nebo elektřinou. O tom, kdy svůj dům vytápět tepelným čerpadlem a kdy naopak plynovým kotlem. Přejeme hezké léto, Vaše ES. Další informace si můžete přečíst na https://davidmencl.cz/topit-plynem-nebo-tepelnym-cerpadlem-ii/

article image

‎Šťastný dům: Jak stavět bezpečně v Apple Podcasts

Jestli se dá dnes stavět bezpečně, je téma, které vzešlo od posluchačů. Michal s Alešem se tak v dnešním díle zamysleli, na jaká úskalí můžete narazit při stavbě rodinného domu. A že jich není zrovna málo. Díl, který by si měl poslechnout každý, kdo se chystá stavět rodinný dům a je jedno zda svépomocí nebo dodavatelsky.

article image

‎Šťastný dům: Batoh plný dobrých zpráv v Apple Podcasts

V oblasti výstavby rodinných domů se po dlouhé době začíná situace otáčet. Proto pro Vás David s Alešem mohli připravit Batoh dobrých zpráv. Tak dnes o stabilizaci cen a o výhledu nižších úroků. I o tom, že dům je stále dostupným statkem. Přejeme hezký poslech a těšíme se na Vaše komentáře.

article image

‎Šťastný dům: Hypotéky od Ekonomických staveb v Apple Podcasts

Za současné situace mnozí považují financování domu hypotékou za téměř nemožné. Ale my v ES si myslíme, že tomu tak úplně není. Jak postupujeme v ES a na co si dát pozor, se dozvíte v nové epizodě podcastu Šťastný dům, kterou připravili Michal Jalovecký a Aleš Rod.

article image

‎Šťastný dům: Regulace hypoték a jak na tyto vyzrát v Apple Podcasts

David s Alešem tentokrát vysvětlí, jak ČNB reguluje hypotéky. Proč to není dobře? Jak tím Česká národní banka poškozuje bydlení mladých rodin. A také, že na každý jed existuje protijed. A jak na omezení hypoték snadno vyzrát. David v podcastu mluví o tomto Blogu.

article image

‎Šťastný dům: Štastné okolí domu v Apple Podcasts

David s Alešem si dnes budou povídat o tom, jak si okolí domu připravit tak, aby Vám přinášelo co nejvíce radosti. O tom, co je „řeka štěstí". Jak hodně malých radostí ovlivní Váš šťastný život více nežli jedna velká. A tentokrát i s odkazem na vizuální doplnění podcastu zde.

article image

‎Šťastný dům: Zastaví se s plynem i celé stavebnictví? v Apple Podcasts

Situace okolo možnosti přerušení dodávek zemního plynu z důvodu války na Ukrajině, je propírána napříč spektrem. Michal Jalovecký s Alešem Rodem se zaměřili na možné scénáře, které by se dotýkaly stavebnictví.

article image

‎Šťastný dům: Je čas na nezávislé domy? v Apple Podcasts

Aleš s Davidem dnes o tom, jak postavit zcela na sítích nezávislý dům. O tom, zdali nastal čas takto uvažovat. Kolik to stojí? A případně jak to udělat, aby Vás nezávislost nestála nic.

article image

‎Šťastný dům: Další mýty a fakta výstavby rodinných domů. v Apple Podcasts

Michal Jalovecký s Alešem Rodem se v novém podcastu Šťastný dům opět vrátili k mýtům, které se týkají výstavby rodinných domů. V podcastu osvětlují, jaká je realita.

article image

‎Šťastný dům: Je správný čas na vlastní fotovoltaickou elektrárnu? v Apple Podcasts

Aleš s Davidem tentokrát hledají odpověď na otázku, zdali je vhodný čas osadit svůj dům vlastní elektrárnou. Jaká jsou úskalí takového rozhodnutí. Jaká cena za elektrárnu je poctivá a kdy jste již obětí „loupežného přepadení“. A také jak si pořízení vlastní elektrárny zlevnit pomocí dotace státu.

article image

‎Šťastný dům: Mýty a fakta výstavby rodinných domů v Apple Podcasts

Michal Jalovecký s Alešem Rodem se v novém podcastu Šťastný dům zaměřili na finanční mýty a fakta, které se týkají výstavby rodinných domů. Možná jste některé mýty také slyšeli. Proto se snažíme v podcastu osvětlit, jaká je realita.

article image

‎Šťastný dům: Proč je dobré do nového domu pořídit krb v Apple Podcasts

Aleš s Davidem dnes budou diskutovat o tom, zdali do nového domu pořídit krb. Proč většině lidí krby nefungují dobře? Jak Vám může krb zlepšit život a přinést více štěstí. No a hlavně, jak ho udělat správně. Přejeme poučení i zábavu.

article image

‎Šťastný dům: Tepelné čerpadlo ve staré zástavbě v Apple Podcasts

Ceny energií rostou, plynová závislost na Rusku také a tak si spousta našich klientů, kterým jsme stavěli dům před lety, pokládá otázku: „Můžu přejít z plynu na vytápění tepelným čerpadlem i přesto, že mám v domě rozvody radiátorů?”. V dnešním díle podcastu Šťastný dům tuto situaci rozebrali do detailu Michal Jalovecký spolu s ekonomem Alešem Rodem.

article image

‎Šťastný dům: Je vhodná doba na stavbu vlastního domu? v Apple Podcasts

David s Alešem se dnes zaměří na problémy, které přináší současná doba. Proč není jednoduché stavět rodinný dům, ale proč to stále stojí za to.

article image

‎Šťastný dům: Co bude ovlivňovat stavební trh v roce 2022. v Apple Podcasts

Jaký bude nadcházející rok 2022 ve stavebnictví? Co zásadně ovlivní Vaši peněženku, pokud se chystáte stavět rodinný dům? Mohlo by se zdát, že se do role Sybily vžil Michal Jalovecký a věští, co nás čeká. Bohužel se ale nejedná o žádnou věštbu, ba naopak, budoucí problémy známe již dnes. Jako obvykl…

article image

‎Šťastný dům: Zažije společné bydlení více generací svoji renesanci? v Apple Podcasts

Aleš s Davidem v tomto díle obětují svoji popularitu pro Vaše štěstí. Budou plavat proti proudu obecného názoru a ukáží Vám proč může být společné bydlení s rodiči v jednom velkém domě šťastnou volbou. Dnes o tom, jak společné bydlení vyřešit dobře a jaké výhody bydlet spolu může přinést.

article image

‎Šťastný dům: Úloha developera ve společnosti. v Apple Podcasts

Potřebuje společnost developery? Jaké jsou důvody nynějších vysokých cen domů a bytů? A kdy budou byty levnější? Jedny z mnoha otázek v novém díle podcastu Šťastný dům, ve kterém opět odpovídal Michal Jalovecký na otázky ekonoma Aleše Roda.

article image

‎Šťastný dům: Dřevostavba nebo zděný dům? v Apple Podcasts

Dnes o tom, proč stavitel dřevostaveb svým dětem postaví dům zděný. Jaké jsou rozdíly těchto technologií? Proč postavit dřevostavbu v USA může být chytrá volba a proč stejné rozhodnutí v Česku je rozhodnutí špatné? A také proč Váš dorůstající puberťák ocení zeď na rozdíl od dřevěné desky?

article image

‎Šťastný dům: Nemovitost je nejlepší zabezpečení na stáří v Apple Podcasts

Přemýšlíte, jak se v této turbulentní době stoupajících cen nejlépe zabezpečit na stáří? Jak být bohatým důchodcem a nebýt odsouzený k věčnému nájmu a tím pádem i nejistotě a možná i chudobě? Poslechněte si nový podcast Michala Jaloveckého, kde se dozvíte odpovědi nejen na tyto otázky.

article image

‎Šťastný dům: Alternativní pozemky v Apple Podcasts

V posledních několika letech rychle mizí stavební pozemky a nabízí se tak otázka co s tím. Jednou z variant jsou tzv. „Alternativní pozemky.” Na toto vysoce aktuální téma vyzpovídal generálního ředitele Ekonomických staveb Davida Mencla ekonom Aleš Rod. Dozvíte se, o které pozemky se jedná, na co se při jejich koupi zaměřit a čeho se vyvarovat.

article image

‎Šťastný dům v Apple Podcasts

Od 1. října 2021 je v éteru první díl nového podcastu "Šťastný dům", ve kterém se budou potkávat David Mencl a Michal Jalovecký se zkušeným ekonomem Alešem Rodem. Budou rozebírat úskalí na trhu rodinných domů. První epizoda má název: Je nájem skutečně budoucnost bydlení v Čechách?