Ostatní příspěvky

article image

Domy jsou dnes dostupnější nežli před 10 roky

Porovnali jsme ceny domů a průměrnou mzdou abychom zjistili, že postavit si dům je dnes dostupnější nežli před 10 roky a mnohem dostupnější nežli v době našich rodičů.

article image

Pasivní dům za cenu běžného

Pasivní dům za cenu běžného. Z Nové zelené úsporám je možná získat dotaci na pasivní dům ve výši 535 000 Kč. Využijte skvělou příležitost.

article image

Iontový dům je nejlepší řešení pro zdravý život

Zdraví je pro nás nejvyšší hodnota, o kterou nutně musíme každý den pečovat. Iontový dům je ta nejlepší cesta, kterou dnes vidíme.

article image

Nový dům Kristýna 62

Dům Kristýna 62 je navržen do úzkého strmého pozemku, kde využívá nevýhody pozemku a přetváří je na své přednosti. Svým umístěním vytváří v nižší úrovni kryté stání pro dva automobily, případně krytý prostor pro posezení a ve vrchní úrovni plnohodnotný prostor pro bydlení čtyřčlenné rodiny.

article image

Nový dům Lenka 35

Moderní luxusní dům se sedlovou střechou a dvojgaráží, který nadchne i velkou rodinu. Dům je navržený pro příměstské až vesnické prostředí, které snese modernější způsob výstavby a nabídne dostatek prostoru pro výhledy nebo soukromé části zahrady, do kterých se může interiér domu plně otevřít svým rozsáhlým prosklením.

article image

Nový dům Lukáš 59

Přízemní rodinný dům, který uliční fasádou harmonicky splývá s tradiční venkovskou zástavbou, avšak na druhou stranu je svou soukromou částí plně otevřen do zahrady. Veškeré výhledy z obytných místností jsou orientovány na jednu světovou stranu, díky tomu je zaručeno maximální soukromí domu i v hustěji zastavěných oblastech.

article image

Nový dům Blanka 76 B

Blanka 76 B je dvoupodlažní rodinný dům moderního vzhledu se šikmou střechou, dům je svým uspořádáním vhodný dlouhé a užší pozemky. Hmota domu je jednoduchá kvádrová se sedlovou střechou, s garáží a krytým stáním s terasou nad ním. Tento patrový dům splňuje nároky mladých rodin s touhou po moderním bydlení.

article image

Šťastný dům

Přinášíme Vám řadu zkušeností, jak svůj dům postavit co nejlépe. Vybrali jsme Vám z blogu Davida Mencla, zakladatele Ekonomických staveb, nejlepší blogy o stavbě domu.

article image

Chytrá hypotéka

Zafixujte si stejnou výši splátky po celou dobu splácení Chytrou hypotékou. Aktuální krize hypoték nás naučila přistupovat k hypotékám jinak. Chytřeji. Kombinovat hypotéku se spořením v akciovém fondu. A fixovat celkový výdaj domácnosti na stabilní, stále stejnou, bezpečnou splátku.

article image

Nový dům Lucie 58 B

Tento jednopodlažní dům je situován do mírného svahu a je rozdělen na dvě ramena. Rameno jdoucí kolmo ke svahu má lehce zvýšenou podlahu, takže lze i přes stoupající terén vstupovat přímo do zahrady.

article image

Nový dům Lukáš 54

Moderní bydlení o příjemné podlahové ploše 132 metrů čtverečních překvapí svou velkolepostí především uvnitř. Tři základní hmoty, které se prolínají. Tři jednoznačné funkce, tři různé výšky. První viditelnou hmotou při příjezdu do domu je betonový přístřešek pro dvě vozidla, který v minimální hmotě zajištuje úkryt vozidel před nepřízní počasí.

article image

Nový dům Blanka 76

Blanka 76 je dvoupodlažní rodinný dům moderního vzhledu se šikmou střechou. Dům je svým uspořádáním vhodný i na úzké pozemky s přístupem od jihu. Hmota domu je jednoduchá kvádrová se sedlovou střechou, s přistavěným krytým stáním a terasou nad ním.

article image

Nový dům Dominik 13

Prostorný dům pro velkou rodinu, který oceníte i ve stáří. To je Dominik 13. Zádveří s prostornou šatní skříní plynule přechází do prostoru obývacího pokoje. Díky francouzskému oknu v obývacím pokoji umístěnému osově naproti vstupním dveřím se již od vstupu nabízí vizuální kontakt s exteriérem umocňující vzdušnost prostoru.

article image

Představujeme Vám zcela nový katalog 2023

Máme pro Vás nový, skvělý formát katalogu ES. Katalog je samozřejmě stále zdarma. Můžete si katalog vyzvednout na jedné z 19 poboček ES nebo objednejte doručení katalogu do nejbližšího boxu Zásilkovny.
Na co se můžete v novém katalogu těšit? Luxusní koupelny a moderní kuchyně, Technologie, které jsou energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí, Široká paleta možnosti financování, Služby „o vesmír“ lepší, než je běžné

article image

Nový dům Kristýna 40 C

Dům Kristýna 40 C je přízemní dům, který umožňuje levné a přitom komfortní bydlení všem, kteří potřebují vnitřní dispozici 5+kk. Dům vychází z oblíbeného modelu Kristýna 40 B a doplňuje jej o prvky luxusního bydlení. Ke stavbě je navíc připojena samostatná část, kde lze provozovat vlastní kancelář nebo obchod.

article image

Nový dům Lenka 33

Lenka 33 je dvoupodlažní rodinný dům se šikmou sedlovou střechou. Standardní dispozici domu je možné rozšířit o trakt s garáží a odděleným provozem kanceláře nebo salonu s vlastním zázemím. Díky tomu se jedná o dům, který bude sloužit nejen pro bydlení, ale i pro práci „z domu“.

article image

Nový dům Lukáš 52

Lukáš 52 je moderní dům s plochou střechou o zastavěné ploše 137,4 m2 a dispozicí 4+kk. Středem domu je prostorný obývací pokoj zahrnující také kuchyňskou linku s ostrůvkem. Díky celoprosklené stěně orientované do zahrady je obývací pokoj vizuálně propojen s venkovní terasou.

article image

Nový dům Blanka 74

Tento dům je navržen dle klasických měřítek dvoupodlažního rodinného domu. Vstup do domu je ideální orientovat na jižní stranu. Do celistvé hmoty objektu je vloženo výrazné prosklení, které umožňuje ničím nerušený výhled do celé zahrady.

article image

Zpět do klidných vod

Po třech extrémních letech se vracíme do klidných vod. Dodací lhůty materiálů jsou již téměř obvyklé. Cenový vývoj se stabilizoval. Ceny jsou opět předvídatelné a do smluv se tak vrací garance pevné ceny. Již brzy čekáme pokles úrokových sazeb. Pomalu se vracíme do klidu, na který jsme už dlouho nebyli zvyklí. O návratu do dobrých vod je tento bulletin.

article image

Nový dům Blanka 23

Architektonické ztvárnění domu Blanka 23 je v duchu moderních minimalistických trendů. Dům Blanka 23 je vhodný do původní i nové zástavby, který bude svým majitelům přinášet radost každý den.

article image

Nový dům Kristýna 61 B

Dispoziční řešení domu z oblíbené řady Kristýna je navrženo tak, aby byly veškeré obytné místnosti orientovány jedním směrem. Díky tomuto řešení není potřeba dělat kompromisy s orientací místností a jednoduše všechny pokoje nasměrovat na nejlepší možný výhled, který daná parcela nabízí.

article image

Nový dům Dominik 50

Dům má velmi moderní vzhled s čistými a přesto členitými plochami. Dalším skvělým prvkem je venkovní pergola a kryté parkování pro auta. Dobře vyřešená dispozice poskytne dostatečný prostor pro rodinné soužití i pro návštěvy.

article image

Nový dům Lukáš 50

Přízemní dům s dispozicí 4+kk o rozměrech 15,35x7,8 m. Díky dispozičnímu řešení, které je navrženo tak, aby byly veškeré obytné místnosti orientovány jedním směrem, není potřeba dělat kompromisy s orientací místností a jednoduše všechny pokoje nasměrovat na nejlepší možný výhled.

article image

PF 2023

Krásný a voňavý rok 2023 Vám přejí Vaše Ekonomické stavby

article image

Nový dům Lucie 75

Dům Lucie 75 na první pohled zaujme svou netradiční uliční fasádou. Půdorysný tvar písmene L umožňuje vytvoření soukromého venkovního prostoru u domu. Do tohoto prostoru jsou orientována okna z obývacího pokoje, ložnice a ložnicové koupelny.

article image

Nový dům Katka 15 C

Dům Katka 15 C lze nabídnout ve dvou variantách – klasické s valbovou střechou a moderní se sedlovou střechou bez přesahu. I přes své menší rozměry se jedná o velmi dobře dispozičně vyřešený dům. Hlavní předností je jednoduchost domu a vynechání zbytečných chodeb.

article image

Nový dům Dominik 47 B

Dominik 47 B je dům vycházející z logického principu, kdy základní hmota šetří prostředky investora za výstavbu a ty může naopak zainvestovat do větších prosklených ploch, kryté terasy, lepšího vybavení či více metrů čtverečních v pokojích.

article image

Nový dům Blanka 66

Dům Blanka 66 vás ohromí již při vstupu svým zádveřím, které není odděleno od chodby. Díky tomu je velmi prostorné a vzdušné. Schodiště pozvolna navazuje na zádveří stejně tak, jako obývací pokoj, do kterého vstoupíme přes široké posuvné dveře. Pokud tyto dveře necháme zasunuté, získáme unikátní volnost pohybu.

article image

Nový dům Kristýna 59 B

Nový bungalov navržený pro mladou rodinu se dvěma dětmi ideálně zapadne na malý pozemek. Dům přes nízkou zastavěnou plochu poskytuje dostatek soukromí díky jednoduché, avšak elegantně provedené dispozici. Svým atraktivním vzhledem jistě zaujme široké okolí zájemců.

article image

Nový dům Katka 12 XL

Dispoziční řešení domu má jasné členění na dva trakty. Obývací pokoj s kuchyňským koutem a ložnice s lázní tvoří první trakt, který je otevřený do exteriéru soukromé zahrady. Druhý trakt domu má ve svém středu obsaženo veškeré zázemí jako je vstup, wc, technická místnost a koupelna.

article image

Nový dům Dominik 48

Dům navržený do svažitého terénu s příjezdovou cestou v horní části pozemku. Dvě vzájemně ustupující patra rozdělují objekt na společenskou zónu v horním vstupním poschodí a na část soukromou s ložnicí, dětskými pokoji a koupelnami.

article image

Nový dům Blanka 75

Předností tohoto patrového domu je jeho velkorysé prosklení, které skvěle rozzáří každou obytnou místnost a přitom poskytuje dostatek soukromí, neboť mohou být všechna okna z obytných místností orientována jedním směrem do soukromé zahrady.

article image

Kolik opravdu zaplatíte za vytápění svého domu?

Přinášíme Vám nové informace, na které se nás dotazujete. Jaký je rozdíl v nákladech vytápění různých druhů domů? Za jaké ceny se bude stavět v následujícím roce? A kde k vytápění použít tepelné čerpadlo a kde stačí plynový kotel?

article image

Máme pro Vás NOVÝ skvělý katalog

Máme nový skvělý katalog s velkým množstvím informací, které oceníte. Zcela nový program Chytrá hypotéka, technologické balíčky, krásné koupelny, luxusní kuchyně a samozřejmě také nové projekty rodinných domů. Objednávejte náš katalog zdarma.

article image

Nový dům Lucie 66

Lucie 66 je přízemní dům, který naplní požadavky většiny klientů. Půdorysný tvar domu do L vytváří ideální místo pro terasu v „objetí domu“, přidává se dnes často vynechávaná garáž a k tomu efektivní oddělení části pro rodiče od dětských pokojů.

article image

Nový dům Kristýna 57

Kristýna 57 je přízemní dům, který umožňuje kvalitní a přitom levné a dostupné bydlení všem, kteří potřebují vnitřní dispozici 5+kk. Dům je obdélníkového tvaru menší šířky, která umožňuje stavbu i na úzkých pozemcích.

article image

Nový dům Dominik 38

Dominik 38 je stylový velký patrový moderní rodinný dům pro náročné klienty. Jeho dispozice 5+kk+G je doplněna ještě o velkou prosluněnou terasu v patře a o velké kryté závětří mezi vstupem do domu a garáží.

article image

Nový dům Blanka 73

Blanka 73 je dvoupodlažní rodinný dům se šikmou sedlovou střechou. Standardní dispozici domu je možné rozšířit o trakt s garáží a odděleným provozem kanceláře, nebo salonu s vlastním zázemím. Díky tomu se jedná o dům, který bude sloužit nejen pro bydlení, ale i pro práci „z domu“.

article image

Moderní technologie dokáží posunout Váš dům do téměř zázračné úrovně

Jak jsou moderní technologie úžasné, tak jsou také v Česku nesmyslně drahé. Mnoho překupníků nesmyslně vysoké marže a výsledné ceny technologií se stávají nedostupnými. V ES jsme se rozhodli Vás, své klienty, před tímto nezdravým jevem ochránit.

article image

Nový dům Blanka 71B

Tento dům o dispozici 5+kk je určený na pozemky ve svahu. Dům doporučujeme umisťovat tam, kde se zahrada domu má nacházet v horní úrovni terénu. Tomu je dům přizpůsoben. Vstup a kryté parkovací stání pro dva automobily se nachází v 1. NP.

article image

Nový dům Lucie 73

Tento dům je navržen do rovinatého terénu a jeho půdorys je kompaktně uspořádán do jednoho přízemního podlaží obdélníkového tvaru. Vstup se nachází na jižní straně pozemku. Před vstupními dveřmi fasáda ustupuje a přesah střechy zde umožňuje vytvořit kryté závětří.

article image

Nový dům Rubik 6

Menší pozemek, menší dům, přesto kvalitnější bydlení než nabídne mnoho větších konkurentů. Toto se stává při dnešním vývoji cen bydlení ve městech jasným a logickým proudem pro budoucí výstavbu. Rubik 6 je dalším ze série úspěšných moderních domů, které nabídnou luxusní bydlení na malé zastavěné ploše.

article image

Nový dům Katka 36

Objekt se rozkládá na půdorysu obdélníka. Hmota budovy je ve dvou významných částech výrazně zasunuta. Prvním takovým místem je vstupní stěna fasády. Díky jejímu zasazení hlouběji do půdorysu bylo vytvořeno závětří chránící při vstupu do domu.

article image

Mohu postavit dům bez úspor?

V běžně dostupných možnostech, které banky klientům nabízí tato možnost reálná není. V Ekonomických stavbách jsme však vytvořili zcela unikátní program "Nulová hotovost", ve kterém našim klientům pomůžeme realizovat výstavbu rodinného domu i bez naspořených úspor.

article image

Novoroční přání

Přání k novému roku 2022 od Ekonomických staveb.

article image

Nový dům Blanka 70

Dvoupatrový rodinný dům je zasazen do strmého svahu. Vstup do objektu je z vyššího – druhého podlaží. Na vstupní halu přímo navazuje šatna a chodba s otevřeným schodištěm. Z této chodby se vchází dále do pokojů, optimálně využívající šikmé konstrukce střešního pláště.

article image

Nový dům Dominik 45

Dominik 45 je dům určený do prudšího svahu, který umožňuje levné bydlení všem, kteří potřebují vnitřní dispozici 6+kk+G. Dům je obdélníkového tvaru menší šířky, která umožňuje stavbu i na úzkých pozemcích.

article image

Nový dům Kristýna 59

Nový bungalov navržený pro mladou rodinu se dvěma dětmi ideálně zapadne na malý pozemek. Dům přes nízkou zastavěnou plochu poskytuje dostatek soukromí díky jednoduché, avšak elegantně provedené dispozici. Svým atraktivním vzhledem jistě zaujme široké okolí zájemců.

article image

Nový dům Lukáš 44

Lukáš 44 je přízemní dům pro rodinu se dvěma dětmi, která ráda žije jak v interiéru domu, tak v jeho exteriéru. Jedná se o moderní dům s plochou střechou posázenou rostlinami a travinami, který se hodí do každé moderní městské, nebo příměstské satelitní zástavby.

article image

Dosáhnete na svůj rodinný dům?

Dnes o tom, jak je aktuálně dostupné pořízení vlastního rodinného domu? Jak pořídit výhodný alternativní pozemek? Kdy půjde dům zaplatit bitcoinem? A kdy může být výhodné použít hypotéku na firmu?

article image

Nový dům Blanka 69

Blanka 69 nabídne příjemné moderní bydlení v archetypální hmotě domu, který zapadne jak na českou vesnici, tak do moderní části města. I když dům z venku nepůsobí nijak veliký, poskytne velmi pohodlné bydlení pro pětičlennou rodinu.

article image

Nový dům Dominik 44

Dominik 44 je dům určený pro lidi, kteří mají rádi dostatek prostoru a světla. Koncepcí domu je nové pojetí klasického bydlení se sedlovou střechou, ale v moderním kabátku. Tento dům se hodí jak na vesnici s přímým kontaktem se zelení, tak do městské zástavby.

article image

Nový dům Lukáš 47

Lukáš 47 je velmi moderní, minimalistický dům, který perfektně zapadne do městské zástavby a velmi komfortně ubytuje čtyřčlennou rodinu. Hlavním atributem domu je veliké prosklení, které parádně spojí zahradu s interiérem domu.

article image

Nový dům Kristýna 54B

Kristýna 54B je přízemní dům 4+kk typu bungalov s chytře vyřešeným půdorysem, který umožňuje téměř libovolnou orientaci na pozemku.

article image

Znalost, která učiní Váš dům šťastný

Za dvacet pět let stavění domů, z 16.000 realizací jsme získali obrovskou znalost. Využijte tuto zkušenost k tomu, aby Váš dům byl tím nejlepším možným domem. Aby Váš dům byl ten šťastný.

article image

Jak postavit zdravý dům a proč nespojovat hypotéku s pojištěním?

Přinášíme Vám mimořádně zajímavé články, které Vám umožní postavit Váš dům lepší a díky kterým ušetříte za své měsíční splátky.

article image

Nový dům Stela 34

Stela 34 je patrový dům vhodný na mírně svažité pozemky s přístupem z vrchní strany pozemku. Vstup je umístěn ve spojovacím mezipatře, které je určeno jako technické podlaží s garáží a šatnou. Spodní patro je pak obytné s přímím výstupem do zahrady.

article image

Nový dům Slávka 7

Slávka 7 je dům střední velikosti pro až 4-člennou rodinu, hodící se do každé zástavby. Vstup do domu je umístěn ve štítové fasádě blízko přesahu střechy, který tvoří přístřešek pro automobil. Zádveří s výklenkem umožňuje umístění skříně, nebo technického vybavení budovy.

article image

Nový dům Kristýna 36

Kristýna 36 je přízemní dům 4+kk typu bungalov, jehož devizou je jednoduchý, čistý a elegantní vzhled, který zapadne prakticky do jakéhokoliv místa. Dispozice domu je přehledná, dobře uspořádaná, a navíc výborně prosvětlená.

article image

Nový dům Blanka 63 mini

Jedná se o menší verzi soutěžemi oceňovaného domu Blanka 63. A však menší zde neznamená horší! Dům má velmi funkčně a čistě vyřešenou dispozici 4+kk, která využívá veškeré volné místo pro úložné prostory.

article image

Nový dům František

Dvoupatrový dům František se svými 81,7 m2 nabídne dispozici 5+kk. Tato dispozice dobře poslouží velké rodině a díky promyšlenému dispozičnímu dělení ho lze použít i pro vlastní podnikání.

article image

Nový dům Lucie 69

Lucie 69 je přízemní dům dispozice 6+kk, určený pro velké rodiny. Předností tohoto domu je jeho půdorys ve tvaru písmene L.

article image

Nový dům Lukáš 47

Lukáš 47 je velmi moderní, minimalistický dům, který perfektně zapadne do městské zástavby a velmi komfortně ubytuje čtyřčlennou rodinu.

article image

Nový dům Kristýna 55

Kristýna 55 je přízemní dům 4+kk typu bungalov s členitým půdorysem, který přispívá k dobrému osvětlení interiéru ze všech stran. Dům lze tedy na pozemek umístit téměř libovolně.

article image

Nový dům Dominik 46

Více a více se objevují pozemky malé, rozměrové vhodné pro menší dům, v městské zástavbě a přesto velmi drahé. Úměrně k velikosti pozemku je územním plánem omezena i zastavěná plocha a potřebná plocha zeleně na pozemku.

article image

Nový dům Kristýna 54

Kristýna 54 je přízemní dům 4+kk typu bungalov s chytře vyřešeným půdorysem, který umožňuje téměř libovolnou orientaci na pozemku.

article image

Nový dům Katka 40

Mnoho lidí si představuje svůj důchod v již zaplaceném bytě ve městě, kde bez vyšších cen na provoz a nároků na údržbu v klidu dožijí svůj podzim života.

article image

Nový Dvojdům 17

Bungalovy jsou poslední roky stále na horních příčkách oblíbenosti mezi zákazníky. Velká část těchto domů poskytne vše, co běžná rodina potřebuje pro svůj spokojený život. Dvojdům 17 je navržený tak, aby nabídl ještě něco navíc.

article image

Nový dům Blanka 64

Blanka 64 je dvoupodlažní dům s obytným podkrovím v patře. Vnější tvar domu je jednoduchý, obdélníkového půdorysu s vystupujícím rizalitem. Střecha je šikmá sedlová tvořená taškami.

article image

Nový dům Kristýna 48

Perfektní dům pro čtyřčlennou rodinu, navržený v plné výbavě. Velký obývací pokoj je spolu s dětskými pokoji nasměřován do zahrady, kde se bude odehrávat velká část společného života rodiny.

article image

Nový dům Katka 12D

Katka 12D je přízemní dům dispozice 4+kk. Díky svému kompaktnímu tvaru a velmi malé zastavěné ploše je vhodný i na malé pozemky.

article image

Nový dům Blanka 36

Blanka 36 je komfortní moderní dům přichystaný pro příjemný život veliké rodiny. Základní tvar domu nabízí možnost umístění domu do vesnické i městské zástavby bez zbytečného vytváření rozruchu nezvyklými tvary.

article image

Nový dům František 17

František 17 je dvoupodlažní dům s dvěma plnohodnotnými patry, kde vrchní patro nijak neomezuje svažující se střecha. Vnější tvar domů je jednoduchý, tvořený dvěma kvádry a balkóny, které z nich vystupují.

article image

Nový dům Lucie 61

Lucie 61 je přízemní dům dispozice 5+kk+G moderního stylu, který se uplatňuje jak na fasádě, tak uvnitř dispozice. Předností tohoto domu je jeho půdorysný tvar písmene L. Toto řešení přináší možnost vybudovat obytnou terasu s možností vstupů ze všech obytných místností, která bude kryta před nepřízní počasí i pohledy sousedů.

article image

Nový dům Lukáš 45

Lukáš 45 je přízemní dům dispozice 5+kk+G moderního stylu, který se uplatňuje jak na fasádě, tak uvnitř dispozice. Předností tohoto domu je jeho půdorysný tvar písmene L. Toto řešení přináší možnost vybudovat obytnou terasu s možností vstupů ze všech obytných místností, která bude kryta před nepřízní počasí i pohledy sousedů.

article image

Nový dům Blanka 58

Blanka 58 je tradiční dvoupodlažní dům s šikmou sedlovou střechou a dispozicí 5+kk. Díky svým kompaktním rozměrům je dům vhodný i na menší parcely. Jednoduchý obdélníkový půdorys je doplněný o balkon nad vstupem, který je spojený s přístřeškem pro auto.

article image

Nový dům Dominik 35

Dominik 35 je patrový moderní dům s dispozicí 4+kk+G moderního vzhledu. Hmota domu je dána dvěma kvádry, které se do sebe zakusují a vytváří tak elegantní, ale zároveň dynamický celek.

article image

Nový dům Katka 41

Dům Katka 41 je vhodný pro mladou rodinu a nebo naopak na užívání si klidného důchodu. Díky velikosti 9m x 8,5m o užitné ploše 62,6m2 a zastavené ploše 76,5m2, je dům nenáročný na údržbu a ponechá vám více volného času. Katka 41 je na první pohled nenápadný domek, který ovšem skrývá jistou netypickost.

article image

Nový dům Lukáš 25

Dnešním přáním mnoha klientů je mít dům, který není typický, přesto ale zapadne do jakéhokoliv terénu a není jeho rušivým elementem. Propojení funkčnosti, designu, přírody a zachování soukromí je stálým tématem. Pokud hledáte bydlení, které nabídne více než ostatní domy, neměl by Vám uniknout dům Lukáš 25.

article image

Rating AAA – excelentní

Sdružení CZECH TOP 100 a Bisnode udělila Ekonomickým stavbám rating AAA - excelentní. Tento rating zařadil Ekonomické stavby mezi 3% nejstabilnějších společností v zemi.

article image

ES jsou nejlepší firmou Plzeňského kraje

Univerzita Karlova, Hospodářská komora, Bisnode, Česká Pojišťovna a Komerční banka jako již tradičně vyhlásily nejlepší firmy v jednotlivých krajích v rámci projektu s názvem Diamanty českého Byznysu.

article image

Dům roku Slovenské republiky 2019

Dům Ekonomických staveb Lukáš 43 získal titul Dům roku Slovenské republiky. Dům Blanka 51 v soutěži obsadil nádherné druhé místo.

article image

Dům roku České republiky 2019

Dům ES Dominik 37 získal titul Dům roku České republiky v kategorii zděných rodinných domů.

article image

Spoľahlivý stavební podník 2019

V roce 2019 Ekonomické stavby na Slovenku získaly ceněné ocenění Spoľahlivý stavební podník 2019 a Spoločensky zodpovedný podnik. Oceněna byla vysoká kvalita našich staveb.

article image

1.112 obsloužených klientů

největším úspěchem roku 2019 je 1.112 obsloužených klientů v tomto roce. Když úžasných 98% klientů hodnotilo naši práci známkou VÝBORNĚ.

article image

Nový dům Kristýna 45

Kristýna 45 má moderní dispozici 4+KK s tradiční podobou fasády. Je tedy vhodná jak do vesnické zástavby, tak do nových lokalit.

article image

Nový dům Blanka 51

Blanka 51 je moderně pojatý dvoupodlažní dům o vnitřní dispozici 4+1. Ta lze v případě potřeby rozšířit pomocí záměny šatny v patře za menší pokoj.

article image

Nový dům Lucie 59

Lucie 59 je přízemní dům 4+kk+G pro rodinu se dvěma dětmi, která ráda žije jak v interiéru domu, tak v jeho exteriéru

article image

Sledujte nový pořad JAK NA TO?

Skvělý Luboš Skala Vám v dalším dílu svého pořadu radí jak na ideální zařízení staveniště. Jaký potřebujete pro stavbu přístup a jaké energie.

article image

Nový dům Lucie 53

Kdysi pouhý sen mnoha z nás, lze přitom v současné době bez obtíží realizovat. Zelenou tomuto trendu dává například bungalov Lucie 53.

article image

Nový dům Dominik 38

Dominik 38 je stylový velký patrový moderní rodinný dům pro náročné klienty. Jeho dispozice 5+kk+G je doplněna ještě o velkou prosluněnou terasu.

article image

Nový dům Blanka 54

Blanka 54 je moderně střižený dvoupodlažní dům se šikmou taškovou, nebo plechovou střechou bez přesahů.

article image

Nový dům Lucie 56

Lucie 56 je přízemní dům dispozice 6+kk, který kombinuje prvky moderní architektury s tradičními prvky českého rodinného bydlení.

article image

Nový dům Lukáš 42

Dům Lukáš 42 je přízemní dům, který umožňuje levné bydlení všem, kteří potřebují vnitřní dispozici 5+kk. Dům je obdélníkového tvaru menší šířky, která umožňuje stavbu i na úzkých pozemcích.

article image

Podpora za kvalitní dům

V dotačním programu Zelená úsporám najdeme mimo jiné také podporu státu těm, kteří staví mimořádně úsporné domy.

article image

Podpora za ekologické nakládání s dešťovou vodou

V programu Dešťovka najdete tři skvělé dotace, které Vám pomohou lépe chránit životní prostředí a ještě ušetřit.

article image

Podpora na ekologické zdroje tepla

V programu Zelená úsporám najdete také několik pěkných možností dotace na ekologické zdroje tepla. Paleta možností je široká, snadno tak vyberete, co Vám do Vašeho projektu přijde vhod.

article image

Podpora na rekuperaci

V programu Zelená úsporám je také velmi dobře ošetřená podpora řízeného větrání se zpětným získáním tepla z použitého vzduchu - rekuperace.

article image

Naše doporučení 440.000 Kč úspor celkem snadno

Je před Vámi celá řada možností, jak zlevnit svůj dům a ještě tento učinit více úsporný a více ekologický. Pro každého bude jiná cesta kombinace dotací nejlepší. Opakovaně se však utvrzujeme, že získat celkovou podporu 440.000 Kč je celkem snadné.

article image

Program Dotace - Vaši dotaci Vám v ES připravíme

Podpora ekologickým a úsporným technologiím v Česku dvanáct let zraje a dospěla do stádia “dospělosti”, kdy již dotace jednoduše fungují a mají smysl. Zároveň však je ze dvou důvodů získání dotací stále náročné.

article image

Nový dům Kristýna 12B

Zub času je neúprosný činitel, který nás neustále nutí postupovat a zlepšovat se tak, abychom dokázali odolat jeho novým výzvám. Toto jednoduché pravidlo platí i pro naše projekty. Jedním takovým je dům Kristýna 12

article image

Nový dům Dominik 36

Dominik 36 je moderní patrový dům 4+kk+G pro náročné lidi, kteří si rádi užívají volně plynoucí, rozmanitý a netradiční prostor.

article image

Nový dům Blanka 41

Dům Blanka 41 je pro milovníky moderních staveb, kteří však rádi navazují či odkazují na původní tvary domů v Čechách.

article image

Naše domy vyhrávají soutěže o nejlepší dům

Již několikátý rok se opakuje nádherný okamžik, kdy naše domy vyhrávají ceny pro nejlepší domy roku. Naši architekti naslouchají Vašim potřebám, sledují světové trendy a pak pro Vás připravují nádherné nové domy.

article image

Cena společenské odpovědnosti

Postavit dům je úžasné. Rozchodit dítě, které do té doby samo chodit nemohlo, předčí vše, co jsme si uměli kdy představit. Za každé dítě, kterému Centrum Hájek dokáže díky nám pomoci, jsme Bohu neskonale vděční.

article image

Neuvěřitelný milník stránky Facebooku

Neuvěřitelného milníku 300.000 fanoušků dosáhla naše stránka Facebooku. Stala se tak jednou z nejúspěšnějších českých komerčních stránek.

article image

Otevřeli jsme nové sídlo ES

Velkou událostí pro nás v roce 2018 bylo dokončení a otevření nového sídla ES v Chotíkově u Plzně. Postavení nového sídla společnosti pro nás byla velká věc.

article image

Externí audit ISO 9001

Za významný úspěch roku 2018 také považujeme bezchybný výsledek auditu ISO 9001. Auditorskou autoritou je v našem případě již mnoho let přísný německý TÜV.

article image

Excelentní dotazování spokojenosti

Dvacet let pro Vás v ES stavíme domy. Dvacet let zlepšujeme svoji službu. Kompasem, který nám pomáhá nezabloudit, je dotazování spokojenosti.

article image

Nový dům Blanka 53

Každý měsíc máme pro Vás nové domy. V dnešním bulletinu Vám přinášíme čtyři nejlepší domy z naší podzimní edice.

article image

Nový dům Kristýna 36

Kristýna 36 je přízemní dům 4+kk typu bungalov, jehož devizou je jednoduchý, čistý a elegantní vzhled, který zapadne prakticky do jakéhokoliv místa.

article image

Nový dům Patrik 2

Tento dům je druhým luxusním domem v pořadí, který spadá do skvělé sekce domů Patrik. Je radost vytvářet nové věci, které posunují způsob bydlení lidí a rodin dále a každý nestandardní dům toto určitě splňuje.

article image

Nový dům Lukáš 38

Moderní přízemní prostorný rodinný dům s plochou střechou je ideální pro klienty s větší rodinou náročné na soukromí. Fasáda domu je řešena velice jednoduše.

article image

Jak učinit hypotéku bezpečnou

Skvělá Martina Zahradníková nás ve svém pořadu Do Hloubky provádí složitým světem financování stavby domu. Pomáhá lépe porozumět a dělat věci dobře.

article image

Nová aplikace 1svět

Přinášíme Vám zbrusu novou aplikaci pro dům a spokojené bydlení v něm. Spousty krásných domů, nápadů a rad od týmu našich odborníků.

article image

Dům bez vlastních úspor

Ano, stále je možné postavit dům zcela bez vlastních prostředků. Cesta je složitější, stále je však možná. Program Nulová hotovost funguje a jeho potřebnost pro klienty dramaticky vzrostla.

article image

Česká národní banka škodí mladým rodinám i státu

Česká národní banka usilovně pracuje na omezení hypoték pro mladé rodiny. Postup ČNB považujeme v ES za mimořádně špatný a nepřátelský vůči mladým rodinám.

article image

Nový dům Lukáš 28

Dům Lukáš 28 na první pohled upoutá pozornost elegantním tvarováním. Dům a kryté stání tvořící zároveň závětří jsou zastřešeny plochou střechou ve tvaru vlny.

article image

Nový dům Katka 45

Při vchodu do domu nás uvítá zádveří s úložným prostorem a často žádanou technickou místností. Dalšími kroky se dostáváme do obývacího pokoje s kuchyní.

article image

Nový dům Rubik 3

Luxus na vás dýchne už na první pohled při příchodu k domu. Hned po vstupu do domu se přes menší zádveří dostanete do obývacího pokoje, který Vás oslní nekonečným výhledem do exteriéru.

article image

Nový skvělý katalog 2018

Milí fanoušci dobrého bydlení a přátelé ES, máme pro Vás nový skvělý katalog pro rok 2018.

article image

Jaký velký příjem na hypotéku?
Blog Míry Lebla

Mnozí z Vás čtenářů mého Blogu hledáte odpověď na jednoduchou otázku: “Jaký musím mít příjem na pohodlné získání hypotéky?

article image

Radioporadna v Pardubicích a Hradci Králové
Blog Míry Lebl

Po Plzni a Českých Budějovicích si mě, na začátku tohoto měsíce, pozvali do svých radioporaden Český rozhlas Pardubice a Hradec Králové. Příjemný poslech, koho téma financování bydlení zajímá.

article image

Jak na výpisy z registrů
Blog Míry Lebla

Poměrně často se mě klienti ptají jak zjistí co mají v registrech evidováno. Občas chtějí, abych jim i výpis zařídil

article image

Dům Kristýna 24

Bungalov v moderním pojetí se sedlovou střechou bez přesahu je variantou ke klasickému bungalovu.

article image

Dům Lucie 27

Moderní bungalov kombinující základní tvar tolik oblíbených přízemních domů majících nízkou valbovou střechu s velikými moderními okny, sahajícími až k zemi.

article image

Domy Lenka 27 a Sebastian 11

Stavět dvougenerační dům je vždy složitým rozhodnutím. Část lidí plánuje nastěhování rodičů až v pozdějším méně aktivním období života, kdy už rodiče nechodí do práce a potřebují čas od času pomoci například s nákupy.

article image

Pohled na cenu nemovitostí ve vztahu k hypotékám
Blog Míry Lebla

Když jsem zhruba před 5-ti lety připravoval analýzu hypotéčního a nemovitostního trhu, psal jsem, že to byl nejlepší čas na hypotéku. Pojďme se tedy společně podívat jaký vývoj od…

article image

Výhody společného bydlení

Koupit dva pozemky a postavit dva domy bude vždy výrazně nákladnější, nežli koupit jeden pozemek a na něm postavit dvougenerační dům.

article image

Dobrý dům

Máme pro Vás několik základních myšlenek, jak postavit vícegenerační dům dobře.

article image

Pravidla soužití

Chytře vytvořený projekt a dobrá vůle nemusí stačit ke spokojenému společnému životu. V ES tedy máme ještě jednu tajnou ingredienci, kterou do svých úspěšných řešení přidáváme. Touto ingrediencí jsou PRAVIDLA.

article image

Dvojdům 12

Tento dvougenerační dům zaujme nejen svým exteriérem a netradičním řešením, ale hlavně svou dokonale funkční dispozicí. Naprosto zásadní je možnost jak úplného soukromí, tak možnost společných chvil obou generací rodiny.

article image

Dvojdům 16

Kvalitní bydlení hledá pravděpodobně každý z nás, minimálně po určitou část svého dospělého života. Někdo jej nalezne velmi lehko, zná své životní hodnoty a velmi dobře zvládne najít i bydlení jemu příjemné.

article image

Sebastian 12

Život dvou generací v jednom domě nemusí zákonitě znamenat ztrátu soukromí, či možnosti užít si svobodu vlastní zahrady.

article image

Dvojdům 20

Tradiční model dvougeneračního bydlení lze pojmout i netradičně. Díky vysoce variabilní dispozici domu je možné jej upravit na několik možností.

article image

Kreditku raději (určitě) zrušte
blog Míry Lebla

Možná jste podobnou situaci zažili. Jdete v nákupním centru, rozhlížíte se po obchodech, když se na Vás vrhne obchodní zástupce finanční instituce s dotazem jestli používáte kreditku. A že bez kreditní karty třeba v USA…

article image

Zesplatněný úvěr a podání Pomocné ruky
blog Míry Lebla

Dnes jsem řešil zajímavé zadání pro fajnové klienty z Mladé Boleslavi. Než-li začne v ES práce na projektu vždy testujeme budoucí průchodnost financování. U těchto klientů nevyšel test dobře. Kategorie C znamenala …

article image

Miroslav Lebl v rozhlase

Byl jsem požádán zda bych se nezúčastnil vysílání Českého rozhlasu Plzeň v pořadu Poradíme Vám. Tak kdyby si někdo chtěl poslechnout 1/2 hodinky něco o financích, má příležitost.

article image

Nízkoenergetické domy se klientům vyplatí - rozhovor s ředitelem D. Menclem pro portál Byznys & Energie

Češi stavět nové domy chtějí, pod nohy jim ale teď hází klacky zejména Česká národní banka. Ta se sice snaží řešit přehřívání trhu, situaci ale svými kroky nezlepšuje. To si myslí šéf stavební firmy Ekonomické stavby David Mencl, která se zaměřuje také na nízkoenergetickou...

article image

Hákový kříž Vám k hypotéce nepomůže
Blog Miroslava Lebla

Je silným novým trendem posledních měsíců, že banky stále častěji prohlížejí sociální sítě žadatelů o úvěr. Nevhodný obsah na Vašem Facebooku či Instagramu může být důvodem ke komplikacím a dokonce i k úplnému zamítnutí úvěru.  Vše to začalo ...

article image

Lákavá insolvence
Blog Miroslava Lebla

Někdy mám pocit, že mít insolvenci či alespoň exekuci je moderní. Řada lidí se do takové situace dostane jen proto, že se nechá roztočit v dluhové spirále v dobré víře, že problém, který mají vyřeší půjčou či úvěrem a takto několikrát řešení problému ...

article image

Příběh jednoho výpisu z účtu
Blog Miroslava Lebla

Občas se ve své praxi setkám se zajímavými situacemi, o kterých bych si nemyslel, že mohou vůbec někdy nastat. Tomu tak bylo i v případě doložení jednoho výpisu z účtu, který klientka nedokázala za žádnou cenu dodat. Ke každé žádosti...

article image

Hypotéka po insolvenci?
Blog Miroslava Lebla

Insolvence je ten nejhorší záznam, s kterým můžete do banky přicházet. Platí to i o insolvencích skončených. Mnozí se domnívají, že po tom, co pět let spláceli insolvenci začnou znovu s čistým štítem. Mnozí, kteří za úplatu...

article image

Exekuce
Blog Miroslava Lebla

Záznam o exekuci není tím nejlepším co si sebou do banky můžete přinést. Ale i se záznamy o exekuci je financováni možné. Pokud dostanu takového klienta do svých rukou mám dvě otázky: Jsou exekuce zaplacené? Od koho...

article image

Rozřazení klientů
Blog Miroslava Lebla

Jak jsou potřeby různých lidí různé, musí být také dobrá služba finančního analytika schopná pracovat s každým klientem naprosto ...

article image

Dům Lukáš 17

Dům Lukáš 17 byl navržen jako minimální bydlení pro menší či méně náročné rodiny, s důrazem na nízkou pořizovací cenu i provozní náklady.

article image

Dům Katka 34

Menší bungalov nabízí vše potřebné pro život až čtyřčlenné rodiny a je navržen s velikým důrazem na nízkou ekonomickou náročnost.

article image

Dům Blanka 33

Moderní dvoupodlažní dům s klidným výrazem díky sedlové střeše o běžném sklonu a pravidelnému rozmístění oken ve štítech, v sobě ukrývá dispozici 5+kk o rozloze 96,1 metrů čtverečních.

article image

Nový program Pomocná ruka

Vymysleli jsme úžasný program, kde před nastěhováním zaplatíte jen 15% z ceny. Zbytek doplatíte, až se to bude hodit.

article image

Všechny programy financování ES

Vytváříme mnoho skvělých programů, které jsou nám silnými nástroji k dobrému řešení Vašich potřeb. Pro dobrou přehlednost přinášíme rychlý popis těchto našich programů financování.

article image

Příklady zálohy, nájemného a budoucí hypotéky

Lukáš 26 + pozemek za 750.000 Kč ... Lucie 28 + pozemek 1.000.000 Kč... František 16 + pozemek za 700.000 Kč...

article image

Příklady použití programu Pomocná ruka

Záznamy v registrech... Prodej nemovitosti... Insolvence... Nízké daňové přiznání... Rozvod...

article image

Dům Lucie 40

Základní myšlenkou pro návrh domu bylo vytvoření příjemného a nekomplikovaného bydlení v přízemním domě s vlastní garáží.

article image

Dům Lukáš 24

Lukáš 24 je ideální volbou, pokud hledáte nevšední bydlení, které nabídne něco navíc oproti ostatním domům. Z venku vypadá jako normální moderní dům.

article image

Dům Rubik

Mnoho klientů si představuje svůj dům velkorysý. Chtějí za těžce vydělané peníze dostat, pokud možno, co nejvíce.

article image

Děkujeme za skvělý rok 2016

V malém ohlédnutí připomeňme několik největších radostí, které nám přinesl rok 2016. Připomeňte si nejlepší okamžiky roku nedávno skončeného.

article image

PF 2017

Nechť je pro Vás rok 2017 rokem plným radosti, lásky, štěstí a skvělého bydlení.

article image

Nové domy - podzim 2016

Každý měsíc doplňujeme do našeho katalogu několik nových domů. V dnešním bulletinu Vám přinášíme osm nejlepších domů z naší podzimní edice.

article image

Nová video prohlídka

Pojďte, prohlédneme si společně dům v okolí Plzně, který je již 10 let po kolaudaci. Jedná se o variantu úspěšného projektu Ekonomik N14.

article image

Hon na 100% hypotéky

Hypotéka 100% hodnoty zástavy je nejdůležitější pro mladé rodiny bez naspořených prostředků. V Česku hrozí značné omezení či zrušení tohoto typu hypotéčního úvěru.

article image

Nové domy - jaro 2016

Každý měsíc doplňujeme do našeho katalogu několik nových domů. Zde je tedy prvních šest domů z jarní nabídky.

article image

Stavba domu bezpečně

Chceme ukázat, jak stavět dům bezpečně. Představíme Vám zásady, které Vás ochrání. Přinášíme Vám bulletin, který učiní Vaší cestu na práh Vašeho domu radostnou a bezpečnou.

article image

5 pravidel bezpečné stavby domu

Bezpečná stavba má svá poměrně jednoduchá pravidla. Pravidla, která Vás chrání od zbytečného rizika a činí Vaší cestu za vlastním domem bezpečnou.

article image

Možnost vrátit dům

Jak nejlépe pomoci klientům v nouzi? Jak pomoci těm, kde se životní situace dramaticky změní a další splácení domu není vhodné či možné? Jak učinit splácení vlastního domu ještě více bezpečné?

article image

Zaplaťte celou cenu svého domu až po dokončení

Nebezpečným jevem oboru je požadavek některých stavitelů na vysoké zálohy předem. Možnost zaplatit stavbu až po úplném dokončení Vám přináší bezpečí a pohodu.

article image

Videoprohlídka individuálně řešeného domu

Dnes jsme s naší videoprohlídkou zavítali k Mělníku, kde si prohlédneme individuálně řešený dům. Dům je těsně po klaudaci, jeho zahrada dosud čeká na architekta.

article image

Těšíme se na rok 2016

Dovolte, abychom Vám v prvém letošním Bulletinu poodhalili novinky, které pro Vás připravujeme na letošní rok. A zároveň se naposledy ohlédli za úspěchy, které nás těšily v roce nedávno skončeném.

article image

Videoprohlídka domu Katka

Nová videoprohlídka nás zavede tentokrát na Chebsko, kde si prohlédneme krásný menší dům s katalogovým označením Katka. Kdybychom neprozradili, že dům byl kolaudován před 12 lety, mysleli byste si, že se jedná o novostavbu.

article image

Nový program Génius

Program Génius si podal ruce s dotačním programem Zelená úsporám. Výsledkem je výborná příležitost čerpat dotaci státu na pořízení fotovoltaické elektrárny a potřebných baterií.

article image

Podlahové vytápění nově standardem ES

Je naší ctí stavět pro Vás jen ty nejkvalitnější domy. Neustále posouváme standard používaných materiálů a služeb.

article image

Skvělý designový nábytek za výborné ceny

Novým programem ES bude v roce 2016 možnost dodávky domu včetně skvělého designového nábytku špičkové kvality a mimořádné ceny.

article image

Nové domy - podzim 2015

Každý měsíc doplňujeme do našeho katalogu několik nových domů. Zde je tedy prvních šest domů z podzimní nabídky.

article image

PF 2016

Přejeme Vám usměvavé a voňavé Vánoce, štěstí a zdraví po celý rok 2016.

article image

Program Nová zelená úsporám 2015

Česká republika postrádá dobrou koncepci podpory kvalitního bydlení mladých rodin. Zcela mimořádnou, nepravidelnou a bohužel složitou možností, jak podporu získat, je program Zelená úsporám.

article image

Podpora pro nové domy

V Ekonomických stavbách jsme pro své klienty připravili velmi dobře fungující program, ve kterém získají zvýšení standardu z nízkoenergetického domu na dům pasivní kompletně za náklady státu.

article image

Podpora pro bydlící již klienty
kolaudace do 1.7.2007

V případě již stojících domů se možnost čerpat dotaci rozlišuje termínem kolaudace. Domy, které byly zkolaudované dříve nežli 1.7.2007 mají možnost čerpat dotaci na zvýšení tepelné izolace domu i dotaci na změnu neekologického vytápění za ekologické.

article image

Podpora pro již bydlící klienty
kolaudace po 1.7.2007

U domů kolaudovaných 1.7.2007 a novějších, je možné v programu Zelená úsporám čerpat dotaci na výměnu zdroje tepla - kotle. Podporovaná je výměna elektrických kotlů za tepelná čerpadla a kotlů na tuhá paliva za nový ekologický zdroj.

article image

Zelená úsporám

Česká republika postrádá dobrou koncepci podpory kvalitního bydlení mladých rodin. Zcela mimořádnou, nepravidelnou a bohužel složitou možností, jak podporu získat, je program Zelená úsporám.

article image

Nové domy - jaro 2015

Každý měsíc doplňujeme do našeho katalogu několik nových domů. Zde je tedy prvních šest domů z jarní nabídky.

article image

Financování rodinného domu II

pokračujeme v našem výkladu, proč je rok 2015 tím nejlepším rokem pro stavbu domu ve střednědobé perspektivě Jaké trendy můžeme očekávat v dalších letech.

article image

Levné hypotéky

Hypotéky jsou mimořádně levné. Splátky hypotéky vlastního domu jsou často nižší než nájemné v průměrném bytě. Jak levná může být Vaše hypotéka?

article image

Nájem dražší nežli hypotéka

Platit nájem se stává stále méně výhodnou variantou bydlení.

article image

Cena domů rychle roste

Hypotéka 100% hodnoty zástavy je nejdůležitější pro mladé rodiny bez naspořených prostředků. V Česku hrozí značné omezení či zrušení tohoto typu hypotéčního úvěru.

article image

Aby jste rozuměli

Je důležité dobře rozumět. Proto Vám přinášíme krátký rejstřík pojmů v hypotéce.

article image

Nová videoprohlídka - individuální řešení domu

Dnes jsme zavítali do středních Čech, kde Vám představíme individuální projekt domu.

article image

Nový katalog

Ekonomické stavby vydaly nový katalog domů a služeb pro rok 2015. Pokud máte zájem o bližší seznámení s nabídkou ES a katalogem nízkoenergetických zděných rodinných domů, můžete si nový katalog ES objednat na našich internetových stránkách.

article image

Aktuální nabídky bankovních domů

Současná nabídka hypotéčních produktů v důležitých parametrech vč. akčních pobídek od českých bankovních domů.

article image

Financování rodinného domu - 1. část

Z mnoha důvodů bude rok 2015 tím nejlepším rokem pro stavbu domu ve střednědobé perspektivě. V tomto a následujícím bulletinu Vám vysvětlíme, proč je rok 2015 mimořádný.

article image

Hon na 100% hypotéky

Hypotéka 100% hodnoty zástavy je nejdůležitější pro mladé rodiny bez naspořených prostředků. V Česku hrozí značné omezení či zrušení tohoto typu hypotéčního úvěru.

article image

Správný čas

Mimořádně příznivé okolnosti rozběhly výstavbu rodinných domů na plné obrátky. V roce 2014 objednalo svůj dům v Ekonomických stavbách rekordní množství rodin.

article image

Pozemky budou dražší

Fakticky dojde ke skokovému zdražení pozemků o 21%. Stihnout koupit pozemek v roce 2015 má proto velký smysl.

article image

Čtyři programy financování

Snažíme se o svět přehledný, jasný a uchopitelný. Proto jsme pro Vás možnosti, jak financovat svůj dům

article image

Nový dům Lukáš 15

Přinášíme Vám nový dům Lukáš 15

article image

Projekt Mladé oči

S velkým úspěchem se setkal náš projekt Mladé oči. Oslovili jsme mimořádně talentované mladé architekty a vytvořili silnou skupinu vývoje nových domů.

article image

Centrum Hájek

Velkou radost nám také v letošním roce činil projekt Centra Hájek. Stále pokračujeme v opravě starého hotelu ve zcela mimořádné rehabilitační centrum pro potřebné děti.

article image

PF 2015

Vážení klienti, přátelé ES, kolegové. Dovolte abychom Vám popřáli vše dobré v roce 2015. Přejeme Vám úsměv každý den. Přejeme Vám, nechť se Vám každý den podaří přinést radost lidem kolem Vás.

article image

Kvalitní firma

Každá služba má smysl, pokud přináší klientům radost. Letos již po páté jsme s velkou hrdostí obdrželi ocenění značkou Kvalitní firma.

article image

Opět lepší služba v roce 2015

Je nám posedlostí stále hledat možnosti, jak naší službu činit ještě lepší. Pro příští rok zaměříme svojí pozornost na bezpečí a velké rodiny.

article image

ISO 9001

Norma jakosti ISO 9001 je nejvyšší norma jakosti v oboru používaná. Většina staveb, které vidíme v Německu, není tak dobrých, jakou jsou stavby Vaše

article image

Dům roku 2014

V roce 2014 získal náš dům Katka 29 titul Dům roku čtenářů i odborné poroty časopisu Rodinný dom. Navázali jsme tak na předchozí úspěchy z let 2009, 2010, 2011, 2012 a 2013.

article image

500 klientů a skvělé známky od těchto

Rok 2014 nám přinesl mnoho skvělých úspěchů, vyjmenovat všechny možné není. Tím nejpodstatnějším jsou naši klienti.

article image

blog stavitele: Křivit pravdu

article image

Nové domy - podzim 2014

Každý měsíc doplňujeme do našeho katalogu několik nových domů. Naši nabídku Vám pravidelně sumarizujeme. V dnešním bulletinu Vám přinášíme 7 nových domů z podzimní kolekce.

article image

Bulletin Program Nulová hotovost

Přinést službu, která má smysl. Službu, která zlepší životy lidí. Taková je naše filozofie, jen takovou službu vnímáme za smysluplnou.

article image

Měníme životy kolem sebe

České banky ve svém přístupu v hypotékách zvýhodňují klienty, kteří disponují naspořenými prostředky ve výši alespoň 30% a vlastním pozemkem.

article image

Bez úspor a bez pozemku

Najít řešení bydlení pro mladé klienty znamenalo najít řešení, kde lze postavit dům bez úspor a bez pozemku. Jen takové řešení může přivádět mladé rodiny na práh vlastních domů.

article image

Nový dům Lucie 27

Moderní bungalov kombinující základní tvar tolik oblíbených přízemních domů majících nízkou valbovou střechu s velikými moderními okny, sahajícími až k zemi.

article image

Splácet hypotéku je bezpečné

Občas se setkáváme s názorem, že splácet hypotéku je nebezpečné. Když nevíte, co bude za pár let. Jde o častý a velký omyl.

article image

Splácet až po přestěhování

Na žádost mnoha svých klientů jsme vytvořili systém, kdy náklady se splácením nového domu nezačnou dříve, nežli se zbavíte nákladů se současným nájmem.

article image

Ekonomické stavby | Nové domy - jaro 2014

Každý měsíc doplňujeme do našeho katalogu několik nových domů. Zde je tedy prvních šest domů z jarní nabídky.

article image

Zelená úsporám

I na podporu bydlení skoupé Česko nabízí možnost ušetřit 550.000 Kč. Vezměte si 550.000 Kč, které vám stát dává.

article image

Náklady na vytápění domu 5+1

Naše tabulka ukazuje, že většina domů v Česku stojících je mimořádně nehospodárná. K radosti prodejců energií.

article image

Dotace pro již stojící domy

Také domy již stojící a dokončené před 1.7.2007 mohou čerpat dotaci Zelená úsporám. Je tak možné získat peníze na zateplení domu či výměnu kotle.

article image

Které podmínky musíte splnit?

V našem článku se dozvíte, jaké podmínky musíte pro získání dotace Zelená úsporám splnit.

article image

Jakou výši podpory můžete očekávat?

V rámci programu Zelená úsporám můžete očekávat dotace ve výši 30%, 40% nebo 55% ze způsobilých výdajů. V našem článku se dozvíte podrobnější informace.

article image

Co dalšího byste měli vědět o Zelené úsporám.

Jaké další důležité informace související s programem Zelená úsporám byste měli vědět? Není toho málo.

article image

Dům - zásadní hodnota majetku

Vnímáme dům jako zásadní majetek, který splácením hypotéky za život vytvoříme. V tomto čísle Bulletinu Vám vysvětlíme naai filozofii, jak zajistit, aby hodnota tohoto majetku byla co největaí.

article image

Dům zásadní hodnota majetku

Růst cen nemovitostí způsobí, že dnes postavený rodinný dům bude za třicet let značnou majetkovou hodnotou. Uvědomit si také tento potenciál při stavbě domu vede k možnosti svůj majetek ochránit co nejlépe a vytvořit co možná nejlepší hodnotu.

article image

Garance zárukou 10 let

Čeští stavitelé zhoršují kvalitu používaných materiálů a zkracují záruku. V ES jsme zvolili opačný směr. Nejlepší používané technologie a špičková kontrola kvality nám umožňují poskytnout nejdelší záruky na českém trhu.

article image

Servisní prohlídky

Hledali jsme způsob, jak usnadnit klientům údržbu a zároveň zajistit vysokou trvalou hodnotu našich domů. Vytvořili jsme zcela unikátní systém servisních prohlídek. Naprosto unikátní myšlenka nám přinesla obdiv, úspěch a spokojenost našich klientů.

article image

Posouzení kvality soudním znalcem

Nejvyšší hodnotou posouzení kvality domu je posudek soudním znalcem. Ekonomické stavby jsou doposud jediným stavitelem, který k tomuto způsobu kontroly přistoupily u všech stavěných domů.

article image

Pravidelné prohlídky domu

Klientům ES provádíme pravidelné bezplatné prohlídky domů. Pro všechny ostatní přinášíme návod, jaké prvky pravidelně ročně kontrolovat.

article image

Nové Obchodně technické podmínky

Transparentnost je základním předpokladem přátelského vztahu mezi stavitelem a klientem. Proto jsme pro Vás připravili ještě jasnější Obchodně technické podmínky.

article image

Zelená úsporám

Zelená úsporám je nepravidelně se opakující dotační program úspory energií v bydlení. Ekonomické stavby Vám přinášejí návod jak získat dotaci.

article image

Dotace státu pro nový dům

Pro nově stavěné domy nabízí program Zelená úsporám dotaci až 550.000,- Kč pro domy postavené v pasivním standardu.

article image

Jaké dotace je možné získat?

V ES cítíme závazek pečovat i o své již bydlící klienty. Svým bydlícím klientům umíme pomoci získat dvě možné dotace.

article image

Krok za krokem k získání dotace

Pokud nevyužijete služby ES k zajiatění dotace může Vám být prospěaný tento návod, jak postupovat pro získání dotace.

article image

Úspora

Provedeme Vás světem úspory  podívejte se, kde vaude se dá v horizontu 20-let uaetřit.

article image

Zbavit se nájmu

V Ekonomkách jsme se naučili optimalizovat každý i malý výdaj. Víme, že i malý měsíční výdaj vynásobený 40ti lety užívání může být naaim klientům zbytečnou zátěží.

article image

Likvidní cena nemovitosti

Tržní cena nemovitosti je hodnota, která je pro prožití spokojeného života hodnotou zcela zásadní.

article image

Daňová podpora státu

Jednou ze zásadních podpor státu bydlení je možnost daňové úlevy. V případě hypotéčního úvěru má klient na tento odpočet nárok.

article image

Program Génius - solární elektrárna

Program GÉNIUS je založen na realizaci malé fotovoltaické elektrárny na rodinném domě.

article image

Levné energie

Energie jsou podstatnou položkou nákladů života v rodinném domě. Logicky se tak také energie staly naaím zájmem.

article image

Zelená úsporám

Program Nová zelená úsporám se stane významným prorůstovým opatřením s pozitivními dopady na českou ekonomiku. A to jak přímo na státní rozpočet, tak pro rozvoj podnikatelské sféry.

article image

Kupónová knížka

Využíváme silné postavení a velké množství obsloužených klientů, abychom pro Vás domluvili významné slevy.

article image

Nové domy jaro 2013

Přinášíme Vám nové domy pro jaro 2013