Blog finančních analytiků

article image

Změny v oblasti financování bydlení: přehled a prognózy pro rok 2024

V prosinci minulého roku došlo k významnému kroku ze strany České národní banky (ČNB), když snížila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 6,75 %. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit podmínky na trhu s hypotékami. V rámci tohoto trendu je pro březen očekáváno další snížení, kde analýzy naznačují možný pokles sazeb až na úroveň 4 %. Hypoteční trh by se tak měl dočkat očekávaného oživení. Ne všechny novinky pro letošní rok jsou ale pozitivní.

article image

Děkujeme za přízeň a přejeme Vám skvělý rok 2024

Děkujeme Vám, milí fanoušci, za přízeň našemu Blogu. Jsou to již čtyři roky, co jsme se rozhodli Vám přinášet užitečné informace neovlivněné marketingovými zájmy bankovních domů. Informace, které Vám budou prospěšné, a které Vás zároveň nebudou nudit...

article image

K hypotékám je třeba přistupovat komplexně. Víte, jak je letos správně nastavit?

Specifická doba si vyžaduje specifický přístup. A jako se v závislosti na ekonomické situaci mění hypoteční podmínky, stejně tak by se měly měnit i strategie lidí, kteří o ně žádají nebo sjednávají jejich nová pravidla. Na co byste tedy měli být v roce 2023 připraveni a jakých možností hypotečního trhu se letos vyplatí využít?

article image

Jak na refinancování hypotéky

V mimořádné době je nutné přemýšlet mimořádně. Po patnácti letech poklesu úroky prudce vzrostly. Tak dnes o tom, jak v šoku neustrnout a i na této situaci vydělat.

article image

Děkujeme za přízeň a přejeme Vám skvělý rok 2023

Děkujeme Vám, milí fanoušci, za přízeň našemu Blogu. Je to již tři roky, co jsme se rozhodli Vám přinášet užitečné informace neovlivněné marketingovými zájmy bankovních domů. Stálo nás to kus nezištné práce a bavili jsme se při tom skvěle. Také díky Vašemu zájmu a podpoře.

article image

Nová omezení hypoték a jak si pomoci

V Česku máme trochu smůlu, že naše současná Česká národní banka má pocit, že je nejchytřejší na celém světě a tedy má bankám říkat, jak mají vypadat jejich hypotéky. Moderní centrální banky ve světě se takto nechovají.

article image

Soumrak nad hypotékami

Banky zpřísňují podmínky schvalovacích procesů a zároveň se zvyšují úrokové sazby. To je smutná realita posledních měsíců. Realita, která zrcadlí dění na našem hypotečním trhu.

article image

Úrokový a informační servis roku 2021/22

Aktuální informace a úrokové sazby. Reálné úrokové sazby, které opravdu dostanete. Nikoliv ty růžové, kterými se banky rády prezentují, avšak které nikdy nikdo nedostal. Tentokrát k 18. 1. 2022.

article image

Děkujeme za přízeň a přejeme Vám skvělý rok 2022

Děkujeme Vám, milí fanoušci, za přízeň našemu Blogu. Je to již dva roky co jsme se rozhodli Vám přinášet užitečné informace neovlivněné marketingovými zájmy bankovních domů...

article image

Vyplatí se postavit rodinný dům?

Ceny pozemků letí vzhůru raketovým tempem. Chybí základní stavební materiál a na dodávky se čeká spíše dlouhé měsíce nežli týdny. Dodavatelský řetězec se zcela rozpadl a ceny zažívají růst. Růst tak vysoký, jaký jsme nikdy nezažili, pohybující se ve vysokých desítkách procent ročně.

article image

Úrokový a informační servis roku 2020/21

Aktuální informace a úrokové sazby. Reálné úrokové sazby, které opravdu dostanete. Nikoliv ty růžové, kterými se banky rády prezentují, avšak které nikdy nikdo nedostal. Tentokrát k 9. 12. 2021.

article image

Úrokový a informační servis roku 2020/21

Aktuální informace a úrokové sazby. Reálné úrokové sazby, které opravdu dostanete. Nikoliv ty růžové, kterými se banky rádi prezentují, ale které nikdy nikdo nedostal. Tentokrát k 18. 11. 2021.

article image

Hypotéka na firmu

Hypotéku můžete udělat také na firmu. Tak dnes o tom, kde jsou limity takového řešení a kde se naopak může hodit. Hypotéka je obvykle záležitost rodiny, určená k financování sociálního bydlení.

article image

Úrokový a informační servis roku 2020/21

Aktuální informace a úrokové sazby. Reálné úrokové sazby, které opravdu dostanete. Nikoliv ty růžové, kterými se banky rádi prezentují, ale které nikdy nikdo nedostal. Tentokrát k 11. 10. 2021.

article image

Je možné postavit dům bez naspořených peněz?

V běžně dostupných možnostech, které banky klientům nabízí tato možnost reálná není. V Ekonomických stavbách jsme však vytvořili zcela unikátní program “Nulová hotovost”, ve kterém našim klientům pomůžeme realizovat výstavbu rodinného domu i bez naspořených úspor.

article image

Skryté nebezpečí hypoték

Žádáte o hypotéku na stavbu rodinného domu? Dejte si pozor na podmínky jejího čerpání. Je možné, že mezi řádky hypoteční smlouvy bude zakopán pes, který vás k přislíbeným penězům nejenže nepustí, ale ještě vás o nějaké peníze připraví.

article image

Úrokový a informační servis roku 2020/21

Aktuální informace a úrokové sazby. Reálné úrokové sazby, které opravdu dostanete. Nikoliv ty růžové, kterými se banky rádi prezentují, ale které nikdy nikdo nedostal. Tentokrát k 9. 8. 2021.

article image

Jak Vám vedlejší dávky pomohou v hypotéce

Mnoho lidí pobírá některý z nepřeberného množství příspěvků. A mnoho lidí neví, že některé z těchto příspěvků mohou použít k prokázání své schopnosti splácet (příjmu) při žádosti o hypotéku.

article image

Úrokový a informační servis roku 2020/21

Aktuální informace a úrokové sazby. Reálné úrokové sazby, které opravdu dostanete. Nikoliv ty růžové, kterými se banky rádi prezentují, ale které nikdy nikdo nedostal. Tentokrát k 4. 6. 2021.

article image

Špatné záznamy v registrech neznamenají konec (většinou)

Dnes o tom, že špatné registry neznamenají konec šancí na hypotéku a vlastní bydlení. Tedy se špetkou chytrosti. Mnoho z Vás žije v přesvědčení, že každý špatný záznam v bankovních i nebankovních registrech Vám zavírá dveře k hypotéce a tedy možnosti vlastního bydlení.

article image

Úrokový a informační servis roku 2020/21

Aktuální informace a úrokové sazby. Reálné úrokové sazby, které opravdu dostanete. Nikoliv ty růžové, kterými se banky rádi prezentují, ale které nikdy nikdo nedostal. Tentokrát k 25. 2. 2021.

article image

Covidová past

V době světové pandemie Covidu-19 jste mohli využít odkladu splátek na svých úvěrech. Dnes se podíváme na odvrácenou stranu této možnosti. O tom, co vám doposud nikdo o možnostech odkladů splátek neřekl.

article image

Svatbu raději po hypotéce

Blog o tom, jak svatba může hodně pokazit možnosti hypotéky. O tom, jak svatba v nesprávný čas může být hodně špatným začátkem společného života.

article image

Přichází jaro, podmínky hypoték povolují

Tím, že nikdo nedokázal předpokládat, kam se celosvětová situace způsobená koronavirovou krizí rozvine, rozhodla se většina bank pro značná omezení úvěrů, a to včetně těch hypotečních. Po zimě však přichází jaro a v bankách se situace vrací do normálního stavu.

article image

Financování po Korona-krizi

Mnozí se nás ptáte, co bude současná pandemie koronaviru znamenat pro financování Vašeho bydlení.

article image

Když Vám nevyjde posudek znalce banky

Stane se to tak třetině z Vás, kdo žádáte o hypotéku. Posudek znalce banky je nižší nežli potřebujete. Svůj dům stavíte v krásné lokalitě zahrnující dopravní dostupnost a občanskou vybavenost.

article image

Nespojujte pojištění s hypotékou

Dnes se podíváme na to, jak výhodné, či naopak hodně nevýhodné, jsou nabídky spojení hypotéky a životního úvěrového pojištění, které Vám každá banka bude velmi podsouvat.

article image

Příklady použití programu Chytrý nájem

Dnes o programu, který používáme tam, kde banka zabouchne dveře. Program kde zaplatíte 15% ze svého a zbytek splácíte pravidelným placením nájmu.

article image

Úrokový a informační servis roku 2020

Aktuální informace a úrokové sazby. Reálné úrokové sazby, které opravdu dostanete. Nikoliv ty růžové, kterými se banky rádi prezentují, ale které nikdy nikdo nedostal. Tentokrát k 26. 2. 2020.

article image

Nečekané těhotenství v době přípravy hypotéky

Geometrickou řadou nám v posledních dvou letech narůstá situace, kdy nám klienti během vyřizování úvěru neplánovaně otěhotní. Možná je tedy na místě vysvětlit si, jak těhotenství mění podmínky během schvalování hypotéky.

article image

Skryté nebezpečí hypoték – podmínky čerpání

Dnes o tom, že jen schválit hypotéku nestačí. Je nutné nechat si schválit správné podmínky čerpání v hypotéce. A to je složitá disciplína.

article image

Refinancování stávajících dluhů

Dnes o tom, jak a proč se zbavit drahých úvěrů a proč se těmto příště již navždy vyhnout.

article image

Příklady použití programu Pohodová stavba

Programy financování si v ES hýčkáme a stále rozvíjíme. Dávají nám možnost jít v řešení financování mnohem dál nežli obvyklý trh umožňuje. Mít lepší nástroje nás baví.

article image

Ověření možnosti financovat stavbu domu

Než se vůbec pustíte do shánění pozemku, projektování a stavění domu ověřte, že Vaše financování bude možné. Bez financování je stavění těžké, téměř nemožné.