Blog finančních analytiků

article image

Svatbu raději po hypotéce

Blog o tom, jak svatba může hodně pokazit možnosti hypotéky. O tom, jak svatba v nesprávný čas může být hodně špatným začátkem společného života.

article image

Přichází jaro, podmínky hypoték povolují

Tím, že nikdo nedokázal předpokládat, kam se celosvětová situace způsobená koronavirovou krizí rozvine, rozhodla se většina bank pro značná omezení úvěrů, a to včetně těch hypotečních. Po zimě však přichází jaro a v bankách se situace vrací do normálního stavu.

article image

Financování po Korona-krizi

Mnozí se nás ptáte, co bude současná pandemie koronaviru znamenat pro financování Vašeho bydlení.

article image

Když Vám nevyjde posudek znalce banky

Stane se to tak třetině z Vás, kdo žádáte o hypotéku. Posudek znalce banky je nižší nežli potřebujete. Svůj dům stavíte v krásné lokalitě zahrnující dopravní dostupnost a občanskou vybavenost.

article image

Nespojujte pojištění s hypotékou

Dnes se podíváme na to, jak výhodné, či naopak hodně nevýhodné, jsou nabídky spojení hypotéky a životního úvěrového pojištění, které Vám každá banka bude velmi podsouvat.

article image

Příklady použití programu Chytrý nájem

Dnes o programu, který používáme tam, kde banka zabouchne dveře. Program kde zaplatíte 15% ze svého a zbytek splácíte pravidelným placením nájmu.

article image

Úrokový a informační servis roku 2020

Aktuální informace a úrokové sazby. Reálné úrokové sazby, které opravdu dostanete. Nikoliv ty růžové, kterými se banky rádi prezentují, ale které nikdy nikdo nedostal. Tentokrát k 26. 2. 2020.

article image

Nečekané těhotenství v době přípravy hypotéky

Geometrickou řadou nám v posledních dvou letech narůstá situace, kdy nám klienti během vyřizování úvěru neplánovaně otěhotní. Možná je tedy na místě vysvětlit si, jak těhotenství mění podmínky během schvalování hypotéky.

article image

Skryté nebezpečí hypoték – podmínky čerpání

Dnes o tom, že jen schválit hypotéku nestačí. Je nutné nechat si schválit správné podmínky čerpání v hypotéce. A to je složitá disciplína.

article image

Refinancování stávajících dluhů

Dnes o tom, jak a proč se zbavit drahých úvěrů a proč se těmto příště již navždy vyhnout.

article image

Příklady použití programu Pohodová stavba

Programy financování si v ES hýčkáme a stále rozvíjíme. Dávají nám možnost jít v řešení financování mnohem dál nežli obvyklý trh umožňuje. Mít lepší nástroje nás baví.

article image

Ověření možnosti financovat stavbu domu

Než se vůbec pustíte do shánění pozemku, projektování a stavění domu ověřte, že Vaše financování bude možné. Bez financování je stavění těžké, téměř nemožné.