Rádi byste bydleli ve vlastním domě
Klientské prostředí
garant

Jiří Lövy

garant programu Nízkoenergetický dům

j.lovy@ekonomicke-stavby.cz

"Budoucnost patří těm, kteří přemýšlejí už dnes."

Úsporné domy znamenají budoucnost v oblasti rodinných domů. V ES Vám nabízíme takový dům již dnes. Neustále věnujeme mnoho úsilí hledání optimálních a úsporných řešení našich domů. Pracujeme na vývoji domů nízkoenergetických, pasivních a dokonce zcela energeticky soběstačných. Veškeré naše znalosti jsou připraveny pro Vás klienty ES. Postavte již dnes svůj dům tak, jak se budou za pár let stavět domy všechny. Postavte svůj dům jako nízkoenergetický a ušetřete na provozních nákladech svého domu.

Speciální skladba materiálů

Nízkoenergetický dům je zjednodušeně takový, kde spotřeba tepla při běžném provozu domu je zhruba čtvrtinová oproti běžným domům. V řeči čísel je NÍZKOENERGETICKÝ DŮM takový, kde je tepelná náročnost nižší než 50 kWh/m2 za rok oproti běžným 170 kWh/m2 za rok. V Ekonomických stavbách při variantě NÍZKOENERGETICKÉHO DOMU zvyšujeme veškeré tepelné izolace domu. První dům, který získal tepelný audit, je Ekonomik N14, kde celková tepelná ztráta domu je 5,3 kW.

Nízkoenergetický dům

Efektivita řešení

Pozor na čistě teoretická řešení! To byla slova, která nám na cestu za nízkoenergetickým domem přidal hlavní finanční analytik. Nejsou důležité tabulkové ukazatele, vždy si spočtěme, kolik přesně každý klient při jednotlivých řešeních ušetří na měsíčním provozu svého domu. Tato slova jsem si mnohokrát později vybavil. Není vlastně složité sestavit řešení nízkoenergetického domu. Složité je najít řešení, které je ekonomicky výhodné. Tedy řešení, kde úspora za energie zaplatí zvýšené náklady nízkoenergetického řešení a ještě klientovi ušetří peníze. Je to překvapivé, ale tento jednoduchý předpoklad mnoho v Česku používaných řešení nesplňuje. Tedy jednoduše: řada “úsporných” řešení stojí více než ušetří. Je tedy velmi důležité stále pečlivě počítat a sledovat efektivitu a návratnost.

Nízkoenergetický dům

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o., Ke Křižovatce 466, 330 08 Zruč–Senec, telefon: 377 825 782, fax: 377 825 782, mobil: 602 43 54 52, info@ekonomicke-stavby.cz

Doplňující informace | Pravidla používání webu | Zásady použití cookies