Test

Postavení vlastního domu je jedním z nejlepších životních kroků člověka.

garant

Lucie Koudelová

garant programu Test

l.koudelova@ekonomicke-stavby.cz

"Vytvořit tento program bylo překvapivě těžké. Museli jsme ujít náročnou cestu, aby cesty našich klientů byly naopak mnohem snazší."

Program Test prověří vaše financování

Vlastní dům přináší do rodiny štěstí a hezké vztahy. Zároveň jde o krok náročný i na Vaši finanční minulost.
Mnoho našich klientů si nebylo úplně jistých svojí finanční minulostí. Jiní věděli o překážkách, u kterých bylo těžké určit, jak zásadní pro získání financování budou. Mnozí jste nás tak žádali o možnost ověřit nejprve financování, než se pustíme do další práce. Vyslyšeli jsme Vaše přání a připravili pro Vás program TEST. Program, kde na úplném začátku důkladně prověříme, že financování bude později dobře možné, tak abychom dále postupovali s jistotou.

Banky nepomohou

Kde by měly pomoci banky, tam bohužel banky nepomohou. Abyste v Česku z banky získali závazné stanovisko, musíte předložit projekt. To znamená investovat do projektu. Projekt však nejde připravit bez pozemku. A to tedy znamená investovat také do pozemku.
Až když utratíte peníze za pozemek a peníze za projekt, až pak můžete přijít do banky a získat závazné osvědčení, že Vaše financování bude možné.
A to je bohužel pro mnohé velmi pozdě. Tento standardní bankovní přístup tak pro mnohé mladé rodiny vytváří pocit nejistoty a odrazuje je od možnosti pořídit si vlastní bydlení. Získat z banky závazné stanovisko bez projektu možné není.

Program Test

Vytvořit možnost dobrého ověření před tím, než začneme projektovat, se ukázalo jako velmi náročné, až téměř nemožné. Protože jsme však vnímali potřebu mnohých rodin, vydali jsme se na velmi dlouhou a náročnou cestu.

- Jednali jsme s představiteli bank.
- Změnili jsme vlastní postupy.
- Vytvořili nové modely financování.
- Přesvědčili jsme banku, aby nám pomohla.
- Kompenzovali jsme bance náklady s tímto spojené.
- Postavili jsme nové sídlo, abychom mohli přijmout nové pracovníky.

A toto všechno dohromady nám dává unikátní možnost, jako jediným v Česku, nabídnout Vám program TEST. Tedy reálné hluboké prověření Vaší možnosti financovat dům dávno před tím, než přijdou finančně náročné kroky (nákup pozemku, vytvoření projektu).

Děkujeme Děkujeme

Jak program funguje

 • Pošleme Vám detailní dotazník
V detailním dotazníku nám dáte všechny potřebné údaje. Váš manažer projektu pak doplní technické údaje stavby, pozemku a případných přípojek. Tak dostaneme ucelený soubor všech informací.

 • Nezávazně Vám zablokujeme kapacity stavby
Nebylo by nic platné projít dobře financováním, když by později nebyla volná kapacita stavby. Zablokujeme pro Vás naprosto nezávazně výrobní kapacitu. Tak, abyste mohli bez čekání stavět, až bude financování průchodné. Pokud by se financování ukázalo jako neprůchodné, pak je blokace kapacit pro Vás zcela nezávazná.

 • Vytvoříme pro Vás detailní model financování
Na základě informací z dotazníku financování a technických informací pro Vás vytvoříme detailní model financování. Pokud budou v modelu rizika vyplývající z nějakých minulých zápisů v registrech, provedeme konzultaci v bance a vyjednáme pro Vás výjimku.

 • Najdeme pro Vás pozemek podle Vašeho zadání
Někteří naši klienti mají velmi přesnou představu, jaký chtějí pozemek. A občas není vůbec jasné, zda pozemek podle této přesné představy půjde koupit. V rámci programu TEST pro Vás pozemek vyhledáme a převezmeme všechna jednání s prodávajícím či s realitkou.

Děkujeme Děkujeme

Jasný výsledek

Postup v programu TEST bude velmi rychlý. Ideálním výsledkem pro Vás bude rychlá informace, že financování je možné, za jakých podmínek a také, že pozemek, který ke stavbě potřebujete, máme pro Vás připravený

Cena programu

Budeme-li stavět Váš dům, pak služby programu TEST získáte zcela zdarma.
Pokud se rozhodnete dům nestavět či stavět později, pak Vás provedená služba přijde na 30.000 Kč.
Hodnota služby 30.000 Kč je jen zlomkem běžných nákladů, se kterými se setkáte jinde. Realitní kanceláře za vyhledání vhodného pozemku účtují odměnu 3% z ceny a za finanční služby makléři účtují obvykle 2% z ceny úvěru. Možnost předem vyhodnotit Vaše možnosti je pak zcela k nezaplacení, když Vám nikdo jiný takovou službu nabídnout neumí.

V ES jsme si jistí, že jsme vytvořili výjimečnou službu s minimálními náklady. Službu, kterou za stejných podmínek nikdo jiný neposkytuje.

Děkujeme

V programech Mladá rodina

a Nulová hotovost obsaženo automaticky.

V programech MLADÁ RODINA a NULOVÁ HOTOVOST je nově program TEST obsažen zcela automaticky. Také v těchto programech začneme nejprve důkladným prověřením možnosti financovat Váš dům zablokováním výrobních kapacit a nalezením správného pozemku. U těchto programů tedy nemusíte TEST objednávat samostatně.