Test

Postavení vlastního domu je jedním z nejlepších životních kroků člověka.

garant

Lucie Koudelová

garant programu Test

test@ekonomicke-stavby.cz

"Vytvořit tento program bylo překvapivě těžké. Museli jsme ujít náročnou cestu, aby cesty našich klientů byly naopak mnohem snazší."

Vlastní dům přináší do rodiny štěstí a kvalitní vztahy. Zároveň jde o krok náročný z hlediska Vaší finanční minulosti.
Někteří naši klienti si nebyli jisti svojí bankovní minulostí. U některých jsme věděli o minulých pochybeních a potřebovali jsme otestovat, jak velkou budou překážkou. Proto jsme vytvořili program Test, kde nejprve ověříme možnost financování a až následně klient objednává svůj dům.

Do banky jít nelze

Pokud si nejste financováním jisti, do banky jít bohužel nelze. Aby banka vydala závazné stanovisko, je nutné předložit projekt domu. A k projektu domu zase potřebujete pozemek. Pro získání závazného stanoviska banky byste tedy museli investovat mnoho peněz do pozemku a do projektu. A to je logika naprosto nefunkční.

Navíc banka Vám nikdy neporadí, jak zjemnit hrany nástrah schvalovacího procesu. Jak například získat hypotéku na výjimku i se špatnou bankovní minulostí Vám na přepážce banky poradit nesmějí.

Těžká cesta k jednoduchému programu

Přinést možnost nejprve si ověřit schůdnost financování a následně až objednávat dům nám přišlo naprosto logické a jasné. Přesto k takto snadnému programu vedla cesta překvapivě dlouhá a složitá. Museli jsme změnit vše, co je v oboru hypoték naprosto zaběhlé.

  • Jednali jsme s představiteli bank.
  • Změnili jsme vlastní postupy.
  • Vytvořili nové modely financování.
  • Přesvědčili jsme banku, aby nám pomohla.
  • Kompenzovali jsme bance náklady s tímto spojené.
  • Postavili jsme nové sídlo, abychom mohli přijmout nové pracovníky.

A toto všechno dohromady nám dává unikátní možnost, jako jediným v Česku, nabídnout Vám program Test. Tedy reálné hluboké prověření Vaší možnosti financovat dům dávno předtím, než přijdou finančně náročné kroky (nákup pozemku, vytvoření projektu).

Děkujeme Děkujeme

Jak program funguje

 • Pošleme Vám detailní dotazník
V detailním dotazníku nám dáte všechny potřebné údaje. Váš manažer projektu pak doplní technické údaje stavby, pozemku a případných přípojek. Tak dostaneme ucelený soubor všech informací.

 • Zablokujeme Vám kapacity stavby
Nebylo by nic platné projít dobře financováním, když by později nebyla volná kapacita stavby. Zablokujeme pro Vás naprosto nezávazně výrobní kapacitu tak, abyste mohli bez čekání stavět, až bude financování průchodné. Pokud by se financování ukázalo jako neprůchodné, pak je blokace kapacit pro Vás zcela nezávazná.

 • Vytvoříme pro Vás detailní model financování
Na základě informací z dotazníku financování a technických informací pro Vás vytvoříme detailní model financování. Pokud budou v modelu rizika vyplývající z nějakých minulých zápisů v registrech, provedeme konzultaci v bance a vyjednáme pro Vás výjimku, bude-li výjimka možná.

 • Najdeme pro Vás pozemek podle Vašeho zadání
Někteří naši klienti mají velmi přesnou představu, jaký chtějí pozemek. A občas není vůbec jasné, zda pozemek podle této přesné představy půjde koupit. V rámci programu Test pro Vás pozemek vyhledáme a převezmeme všechna jednání s prodávajícím či s realitkou.

Děkujeme Děkujeme

Jasný výsledek

Postup v programu Test bude velmi rychlý. Ideálním výsledkem pro Vás bude rychlá informace, že financování je možné, za jakých podmínek a také, že pozemek, který ke stavbě potřebujete, máme pro Vás připravený.

Cena programu

Budeme-li stavět Váš dům, pak služby programu Test získáte zcela zdarma.
Pokud se rozhodnete dům nestavět či stavět později, pak Vás provedená služba přijde na 30.000 Kč.
Hodnota služby 30.000 Kč je jen zlomkem běžných nákladů, se kterými se setkáte jinde. Realitní kanceláře za vyhledání vhodného pozemku účtují odměnu 3% z ceny a za finanční služby makléři účtují obvykle 2% z ceny úvěru. Možnost předem vyhodnotit Vaše možnosti je pak zcela k nezaplacení, když Vám nikdo jiný takovou službu nabídnout neumí.

V ES jsme si jistí, že jsme vytvořili výjimečnou službu s minimálními náklady. Službu, kterou za stejných podmínek nikdo jiný neposkytuje.

Děkujeme

V programech Mladá rodina

a Nulová hotovost obsaženo automaticky.

V programech Mladá rodina a Nulová hotovost je nově program Test obsažen zcela automaticky. Také v těchto programech začneme nejprve důkladným prověřením možnosti financovat Váš dům zablokováním výrobních kapacit a nalezením správného pozemku. U těchto programů tedy nemusíte Test objednávat samostatně.

Další informace Vám přinášíme v našem pořadu "Do hloubky - program Test"

Shrnutí programu Test

  • Ověříme průchodnost Vaší hypotéky
  • Nezávazně Vám zablokujeme kapacity pro započetí stavby
  • Najdeme pozemek dle Vašeho zadání
  • Rychle znáte své možnosti financování