Rádi byste bydleli ve vlastním domě
Můj profil Klientské prostředí
garant

Jiří Lövy

garant programu Nízkoenergetický dům

j.lovy@ekonomicke-stavby.cz

"Budoucnost patří těm, kteří přemýšlejí už dnes."

Úsporné domy znamenají budoucnost v oblasti rodinných domů. V ES Vám nabízíme takový dům již dnes. Neustále věnujeme mnoho úsilí hledání optimálních a úsporných řešení našich domů. Pracujeme na vývoji domů nízkoenergetických, pasivních a dokonce zcela energeticky soběstačných. Veškeré naše znalosti jsou připraveny pro Vás klienty ES. Postavte již dnes svůj dům tak, jak se budou za pár let stavět domy všechny. Postavte svůj dům jako nízkoenergetický a ušetřete na provozních nákladech svého domu.

Speciální skladba materiálů

Nízkoenergetický dům je zjednodušeně takový, kde spotřeba tepla při běžném provozu domu je zhruba čtvrtinová oproti běžným domům. V řeči čísel je NÍZKOENERGETICKÝ DŮM takový, kde je tepelná náročnost nižší než 50 kWh/m2 za rok oproti běžným 170 kWh/m2 za rok. V Ekonomických stavbách při variantě NÍZKOENERGETICKÉHO DOMU zvyšujeme veškeré tepelné izolace domu. První dům, který získal tepelný audit, je Ekonomik N14, kde celková tepelná ztráta domu je 5,3 kW.

Nízkoenergetický dům

Efektivita řešení

Pozor na čistě teoretická řešení! To byla slova, která nám na cestu za nízkoenergetickým domem přidal hlavní finanční analytik. Nejsou důležité tabulkové ukazatele, vždy si spočtěme, kolik přesně každý klient při jednotlivých řešeních ušetří na měsíčním provozu svého domu. Tato slova jsem si mnohokrát později vybavil. Není vlastně složité sestavit řešení nízkoenergetického domu. Složité je najít řešení, které je ekonomicky výhodné. Tedy řešení, kde úspora za energie zaplatí zvýšené náklady nízkoenergetického řešení a ještě klientovi ušetří peníze. Je to překvapivé, ale tento jednoduchý předpoklad mnoho v Česku používaných řešení nesplňuje. Tedy jednoduše: řada “úsporných” řešení stojí více než ušetří. Je tedy velmi důležité stále pečlivě počítat a sledovat efektivitu a návratnost.

Nízkoenergetický dům
AA stability - jsme stabilním partnerem
V roce 2011 získaly Ekonomické stavby v rámci ČEKAI Stability Award druhý nejvyšší z možných ratingů AA – vynikající.
V roce 2012, 2013, 2014 a 2015 jsme tento certifikát úspěšně obhájili. Tato certifikace vyjadřuje nezávislý pohled na celkovou bonitu a stabilitu společnosti. Ekonomické stavby byly zařazeny mezi nejstabilnější české společnosti.
Kvalitní firma - nezávislé certifikáty spokojenosti
V roce 2010 jsme obdrželi značku Kvalitní firma. Tomuto ocenění předcházel audit spokojenosti náhodně vybraných 60 klientů toho daného roku. Hodnocení klientů je pro nás vždy nejvyšším parametrem.
V roce 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 I 2016 jsme certifikaci obhájili opět s vynikajícím výsledkem a hodnocením našich klientů.
ISO 14001:2004 - chráníme životní prostředí
V roce 2007 jsme přistoupili k normě ochrany životního prostředí ISO 14001. Považujeme nalezení rovnováhy mezi spotřebou zdrojů, zatížením životního prostředí a úspěchem v podnikání za základní odpovědnost každé společnosti. Jen úspěch, který nezatěžuje následné generace, považujeme za správný.
Firma roku 2008 a 2009 na polském trhu
Skutečně jedinečného úspěchu se nám pak dostalo na polském trhu, kde byly Ekonomické stavby dvakrát po sobě vyhlášeny Firmou roku. Byli jsme první zahraniční společností, která se stala Firmou roku, a jsme doposud jedinou společností, která toto ocenění obhájila dvakrát po sobě.
Nejvyšší kvalita Quality International 2012
Stali jsme se laureátem ocenění "Nejvyšší kvalita Quality International 2012" v kategorii QI - nejvyšší kvalita řízení. Certifikát nám byl udělen za maximální snahu o provádění a propagaci kvality ve všech oblastech podnikání. Jedná se o soutěž, kterou vypisuje Ministerstvo pro místní rozvoj Polské republiky, v součinnosti s Polskou agenturou pro rozvoj podnikání a klubem Polské fórum ISO 9000 pod názvem Najwyższa Jakość Quality International 2012.
Dom roka 2009 - 2015 na Slovensku
Z našich realizovaných domů vybrali slovenští čtenáři časopisu Moj dom opakovaně naše domy jako nejlepší postavené domy na Slovensku.
Ochrana životního prostředí
Ekonomické stavby dbají na ochranu životního prostředí. Mají zavedený a certifikovaný systém ŘÍZENÍ OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ dle norem ISO 14001. Jako dar dostávají klienti strom Ekonomických staveb, kterým je Prunus Subhirtella "Pendula". Využitím programu Génius podporujete přírodu a snižujete ekologické zatížení naší planety.
Dům roku 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 - nabízíme skvělé domy
Naše domy jsou pravidelně oceňovány v Česku i v zahraničí. Ekonomické stavby získaly v roce 2015 ocenění Dům roku od čtenářů časopisu Můj dům v kategorii Katalogové domy zděné (dům Katka 33) a kategorii Katalogové domy (dům Lukáš 14).
V roce 2016 získal dům Blanka 33 ocenění Dům roku od čtenářů časopisu Můj dům v kategorii Katalogové domy zděné.
Ekonomické stavby - pomáhají
Pomáháme tam, kde vnímáme důležitost a velký význam projektů. Velkou radost nám v roce 2014 činil projekt Centra Hájek.
Tento projekt nás učí pokoře a hlubšího chápání světa kolem nás.

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o., Chotíkov 479, 330 17 Chotíkov, telefon: 377 825 782, fax: 377 825 026, mobil: 602 43 54 52, info@ekonomicke-stavby.cz

Doplňující informace | Pravidla používání webu | Zásady použití cookies | Zásady ochrany osobních údajů

Aplikaci naleznete na Google Play    Aplikaci naleznete na app Store